Вінниця проводжає в останню путь двох Героїв: Руслана Лемпіцького та Яноша Подуфальського. Прощаються із Захисниками сьогодні у рідному місті.
Про загибель воїнів повідомили у Вінницькій міській раді.
Руслан Андрійович Лемпіцький, який був захисником «Азовсталі» народився 25 вересня 1982 року у Вінниці. Навчався у школі №10. Згодом вступив до Вищого професійного училища №4, після закінчення отримав диплом бухгалтера. Після служби в армії повернувся до навчання, вступив до технікуму харчових технологій. Отримав фах юриста.
У 2015 році чоловік добровільно вступив до лав тоді полку «Азов». Брав участь у багатьох боях на Донеччині та Луганщині, у тому числі на Світлодарській дузі.
Отримав звання штаб-сержанта 3-ї окремої штурмової бригади спеціального призначення полку «Азов». На початку повномасштабного вторгнення захищав Маріуполь. Загинув під час оборони «Азовсталі». Без батька залишились двоє неповнолітніх дітей. Посмертно був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня – за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, зразкове виконання службового обов’язку.
Янош Володимирович Подуфальський – вінничанин, випускник школи №14.У 2022 році пішов на фронт. Рік він боронив Україну від окупантів. Та, на жаль, серце воїна перестало битися 4 грудня 2023 року.
Янош загинув у Краматорському районі Донецької області. Йому було лише 28 років.
О 13:00 Захисників поховають на Алеї Слави Сабарівського кладовища.