У Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні проводяться операції за інноваційною методикою Nuss-Park. Таку методику застосовують лише у Вінниці та Києві.
Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я ОВА.
Днями провели таку операцію 16-річному пацієнту, у якого була діагностована лійкоподібна деформація грудної клітки.
Команда хірургів обласної дитячої лікарні під керівництвом торакального хірурга, к.мед.н., доцента Вінницького національного університету ім. М.І. Пирогова Анатолія Івановича Сасюка успішно прооперували пацієнта.
Анатолій Сасюк розповідає, що дана закордонна методика, дозволяє уникнути великої травматизації пацієнта. Такі операції показані дітям з лійкоподібною деформацією грудної клітки ІІ та ІІІ-го ступенів, оскільки така патологія значно погіршує якість життя пацієнта, так як пригнічує функції внутрішніх органів грудної клітки з одного боку, та викликає виражений психологічний дискомфорт причиною якого є значний косметичний дефект.
Наразі пацієнт почувається добре. На наступному тижні його випишуть додому.