Вчора, 22 червня, у Господарському суді Вінницької області відбулося судове засідання та було винесено рішення, яким церкві УПЦ (МП) віддали приміщення у релігійної громади Спасо-Преображенського кафедрального собору ПЦУ м. Вінниці.
Про це повідомили у Вінницько-Барській єпархії ПЦУ.
Це приміщення громада ПЦУ надала для розміщення жіночого монастиря та здійснення волонтерської діяльності для допомоги переселенцям та військовим ЗСУ, що захищають Незалежність України.
«Отже, в той час, коли російська федерація веде агресивну війну проти нашої Держави, п’ята колона рф, яка впродовж десятиліть блокувала прагнення українців мати власну Українську Церкву, продовжує завдавати ударів на духовному фронті – чи то за інерцією, чи то сподіваючись на прихід «асвабадітєлєй». Але марно, бо недаремно Бог, саме перед війною, дав Україні визнану автокефальну канонічну Церкву, щоби у горнилі випробувань українці мали міцну духовну опору. Тому, попри всі намагання п’ятої колони, все буде Бог і все буде Україна!, – повідомляє пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ).
У Вінницькій єпархії ПЦУ (МП) це поки не коментують.
ПЦУ має намір оскаржувати рішення суду у вищій юрисдикції.