Досвід роботи, який напрацьовано спеціалістами з часів АТО/ООС, показав, що забезпечити дієву допомогу сім’ям можливо лише шляхом створення на рівні кожної громади системи роботи та залучення до неї достатньої кількості фахівців різних галузей – органів соціального захисту населення, медиків, юристів, освітян, фахівців із соціальної роботи, психологів.
Про це повідомили у Вінницькій ОВА.
Створення такої системи роботи стало змістом Наказу Вінницької обласної військової адміністрації від 21.06.2022 № 779 «Про посилення соціальної підтримки та допомоги сім’ям Захисників та Захисниць України Вінницької області».
Завданням спільного навчання соціальних працівників та психологів є формування взаємодії та єдиних підходів до роботи із сім’ями в складі робочих груп, які створюються в територіальних громадах області.
До проведення навчань долучились працівники Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної військової адміністрації, Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та Мобільного офісу «VeteranHub Вінниця».
Учасники навчання отримали корисну і важливу інформацію щодо особливостей соціальної підтримки захисників України та членів їх сімей (умови отримання сім’ями пільг, субсидій, державних соціальних допомог), про роль територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у забезпеченні матеріального та морально-психологічного стану захисників та захисниць України і способи їх взаємодії із сім’ями;щодо можливостей співпраці з Veteran Hub, який має ресурси та досвід роботи з учасниками бойових дій та членами їх сімей.