Для забезпечення безпеки своїх громад об’єднуються добровольні пожежні підрозділи. На Вінниччині спостерігається зростання кількості таких підрозділів у віддалених селищах та містах. Ці команди складаються з місцевих мешканців, які мають досвід реагування на надзвичайні ситуації та виявляють бажання допомагати своїм співвітчизникам у врятовуванні життів та майна.
Добровольні пожежні групи стають першими, хто реагує на виклики. Вони не отримують жодної фінансової винагороди, але для них головною мотивацією є бажання приносити користь своїй спільноті.
Детальніше про цей процес можна дізнатися в наступному розділі.