У Вінницькій ОВА відбулося засідання Координаційного штабу з питань підтримки цивільного населення. Учасники обговорили п’ять актуальних проблем. Засідання провела перша заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна.
Як повідомили в ОВА, під час засідання йшлося про приведення у відповідність місць тимчасового проживання (МТП) ВПО.
В області досі є МТП, які не закрили питання з укладенням договорів, доступом до інформації, встановленням скриньок, вогнегасників, складанням сплавів евакуації, наявністю альтернативних джерел електроенергії, умеблюванням.
Також йшлося про прийняття і затвердження Програм для підтримки ВПО у територіальних громадах.
Окремо учасники розглянули питання щодо утворення Рад ВПО у районних військових адміністраціях та територіальних громадах.
Досі не утворили консультативно-дорадчі органи 34 громади та 3 РВА.
Голова обласної ради ВПО Ілля Хаджинов запропонував консультаційну допомогу.
Обговорили також залучення безробітних до суспільно корисних робіт.
Як зазначає директорка обласного центру зайнятості Галина Скоковська, це гарний приклад співпраці влади та громади, адже вже 49 із 63 громад прийняли рішення про організацію суспільно корисних робіт. Майже 2000 осіб мають стабільну, хоч і тимчасову, роботу. 150 із них – ВПО.
Також йшлося про підтримку ветеранів війни з росією, на Вінниччині навіть є кейс із працевлаштування ветерана. Розглянули й питання щодо прийняття місцевих програм підтримки Захисників та Захисниць і їх сімей.
Лише 40 громад мають затверджені програми.