Днями у вінницькому ліцеї №13 відбувся захід до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учні, вчителі, рідні та гості зібралися, аби вшанувати тих, хто загинув під час трагічних подій Революції Гідності та повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Розпочали зустріч із хвилини мовчання, після чого учні декламували вірші, виконували патріотичні пісні та ділилися особистими роздумами про важливість пам’яті про Героїв, які боролися за вільну та демократичну Україну.
Почесною гостею заходу стала Зою Кузьменко, матір полеглого Героя України Максима Шимка, який навчався в цій школі.
«Під час Майдану наші молоді люди пішли захищати нашу свободу та незалежність. У них стріляли на ураження і в той час, коли мій син надавав допомогу пораненим, загинув сам, – розповіла Зоя Кузьменко про тогочасні події. – Сьогодні в школах встановлюють куточки пам’яті, і я бачу, що в школі Максима вже чотирнадцять полеглих хлопців, із яких три – його однокласники».
Серед них і найкращий друг Максима Шимка Сергій Ар’янов. Він від початку вторгнення росіян у 2014 році добровольцем став на захист України. На жаль, під час одного із запеклих боїв у тому ж році – воїн загинув.
«Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність. Однак він є також трагічною сторінкою в історії України, коли мирні протести на Майдані перетворилися на кровопролитну боротьбу за майбутнє країни.
Герої, які до останнього вдиху боролися за майбутнє держави були різні за віком, національністю, освітою, статтю, релігійними та політичними поглядами. Серед них були люди різних поколінь. Слава Героям! Вічна шана і памʼять Героям!», – зауважили в ліцеї.