Напередодні Великодня колекція Вінницького обласного краєзнавчого музею поповнилася новими експонатами, подарованими Заслуженим майстром народної творчості України Марією Василівною Гоцуляк. Вона подарувала дряпанки, виконані із вражаючою майстерністю писанкарським інструментом – писачком, шкрябальцем й мікродриллю.
Про це повідомили на сторінці музею у соціальній мережі.
Пані Марія займається витинанкою, вишивкою, графікою, аплікацією з соломки, народним малярством, коренепластикою, виготовляє народні іграшки.
Особливої уваги заслуговують витончені дряпанки майстрині на перепелиних, курячих, гусячих та страусиних яйцях із зображеннями жанрових сцен українського побуту, традиційних свят та обрядів.
Гоцуляк Марія Василівна (15.02.1950, с. Воєводчинці Могилів-Подільського р-ну), майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, журналістка, поетеса, заслужений майстер народної творчості України (2016), член НСЖУ (1981), Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2002), директорка Музею етнографії та народного мистецтва ім. М. Руденко у м. Могилів-Подільський (2003–2020).