Представники Офісу Омбудсмана у Яришівському психоневрологічному інтернаті виявили, що 27 підопічних померли менше ніж за два роки, більшість з них — від ішемічної хвороби серця. За життя вони отримували ліки без належного контролю та не були забезпечені консультацією кардіолога.
Про це йдеться у телеграм-каналі Омбудсмана.
«Чому, коли йдеться про психоневрологічний будинок-інтернат, то здебільшого стикаєшся з кричущим порушенням прав людини? Не став винятком і Яришівський заклад на Вінниччині. Негайно ініціював перевірку інтернату одразу, як отримав звернення щодо неприпустимої ситуації з підопічними», – повідомив уповноважений з прав людини при ВРУ Дмитро Лубінець.
Він назвав такий приклад: негайної госпіталізації потребував підопічний, який мав явні проблеми з ногою та скаржився на постійний біль і важкість пересування. Але йому не надали цієї допомоги.
Причини смертності в закладі має встановити комплексна перевірка.