Представники поліції Вінниччини рекомендують бути особливо обачними та утриматися від прогулянок по замерзлих водоймах. У зв’язку з коливанням температур стан льодового покриву на водоймах області є непостійним, що становить небезпеку для як дорослих, так і дітей.
Перебування на такій кризі завжди несе ризик, існує загроза трагічних наслідків.
Щоб уникнути неприємностей, хочемо нагадати основні правила безпеки на водоймах узимку:
- категорично заборонено виходити на річки, ставки, озера та інші водоймища, якщо їх льодовий покрив надто тонкий. Зазвичай тонкий лід може бути помітний біля берегів, очерету чи під снігом;
- застерігайте дітей бути уважними, коли катаються на санчатах, лижах або ковзанах. Зі зростанням навантаження, особливо при спуску з крутого берега, лід може тріснути;
- перед тим, як крокувати по льоду водоймища, переконайтеся у товщині льодового покриву за допомогою довгої і гострої палиці чи подібного легкого предмета, який можна утримувати в руці;
- утримуйтеся від стрибків та бігу по льоду, не збирайтеся великими групами в одному місці;
- користуйтеся ковзанами лише на безпечних і обладнаних для цього місцях.
Особливу увагу звертаємо до батьків! Повідомте своїм дітям про небезпеку перебування на льоду. Обговорюйте з ними їхні плани на вільний час, щоб завжди знати, де вони перебувають. Якщо ви потрапили у надзвичайну ситуацію або стали свідками подібної, не гайте часу, телефонуйте в поліцію за номером 102 або службу порятунку за номером 101!