Завтра депутати міської ради на останній у цьому році сесії розглядатимуть проект Програми соціально-економічного розвитку Вінниці на наступний рік. Нагадаємо, 24 грудня на позачерговому засіданні виконавчого комітету про виконання Програми протягом поточного року прозвітувала директор департаменту економіки та інвестицій Галина Якубович.
У 2012 році робота міської влади, підприємств, установ та організацій Вінниці була спрямована на удосконалення механізмів управління ресурсами міста, реформування житлово-комунального господарства та розвиток інженерної і соціальної інфраструктури.
В промисловості міста протягом року проводилась модернізація і технологічне оновлення виробничих потужностей, впроваджувались енергозберігаючі технології, зросла й інвестиційна та інноваційна активність підприємств.
– Про позитивну динаміку у промисловості обласного центру свідчать отримані підприємствами прибутки, які склали у поточному році 144 млн. грн., збільшення обсягу реалізації продукції до 6,8 млрд. грн. та зростання виробництва деяких найменувань харчових продуктів, – розповідає Галина Якубович.
У 2012 році введено в експлуатацію нові виробничі потужності Вінницької кондитерської фабрики, яка є однією з найпотужніших в України, заводу пакувальних виробів “Вінтар”, харчосмакової фабрики, заводу фруктових концентратів і вин, підприємства “Авіс” та інших. За рік у місті створено 2300 нових суб’єктів підприємницької діяльності. Завдяки переходу на спрощену систему оподаткування надходження до міського бюджету від єдиного податку зросли майже у 2,5 рази.
У звітному році мережу підприємств торгівлі та надання послуг розширено на 65 одиниць, обсяги роздрібного товарообороту збільшено на 20%, платних послуг – на 28%. Споживчий ринок міста характеризувався розвиненою інфраструктурою і різноманітністю. У 2012 році значно зросли обсяги державного інвестування на виконання інфраструктурних проектів. На міські об’єкти спрямовано 72 млн. грн. коштів обласного та державного бюджетів, що в 2,4 рази більше, ніж у минулому році, та є найбільшим за останні роки.
Залучення інвестицій та розвиток міжнародної співпраці залишається одним з пріоритетів роботи міської влади. Вінниці присвоєно позитивний рейтинг інвестиційної привабливості. До міського бюджету надійшло близько 1,4 млн. грн. пайової участі інвесторів, а до фонду “Соціально-економічний розвиток” – біля 5 млн. грн. У цьому році укладено угоду про співробітництво з Міжнародною торговою палатою. Місто взяло участь у ряді міжнародних енергетичних, інфраструктурних та соціальних проектів. В економіку міста вкладено близько 3,5 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій.
Підвищено стандарти надання адміністративних і соціальних послуг населенню. Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс» набув статусу регіонального. Окрім того, у Вінниці проведено реконструкцію приміщень для трьох територіальних відділень Центру адміністративних послуг.
У Вінниці, єдиному місті України, розпочато роботи з реалізації проекту «Автоматизованої системи управління житлово-комунальним господарством», який проходить апробацію на базі ЖЕКу№12. У ЖЕКах № 5 та 15 створено центри обслуговування споживачів. У цьому році впроваджено механізм розрахунків за житлово-комунальні послуги через мережу Інтернет.
Вперше в місті комунальні підприємства отримали ресурси бюджету на зворотній основі для впровадження енергозберігаючих проектів. Кредит наданий новоствореним комунальним підприємством “Вінницький фонд муніципальних інвестицій”.
У цьому році збережено позитивне сальдо створених нових робочих місць у місті, а також зменшилось навантаження незайнятого населення на 1 робоче місце.
Для забезпечення якісного і доступного медичного обслуговування тривало удосконалення послуг з первинної медичної допомоги. У комунальних закладах охорони здоров’я впроваджувався проект «Електронна картка пацієнта». Розпочало роботу нове дитяче реанімаційне відділення міської лікарні «Центр матері та дитини”. Створено новий муніципальний консультативно-діагностичний центр, який надає громадянам майже 50 видів діагностичних та лабораторних послуг на сучасному обладнанні. Страховою компанією «Місто» протягом 2012-го повернуто медичним закладам близько 4,7 млн. грн.
– Незважаючи на обмеженість фінансових ресурсів, більшість заходів, запланованих Програмою економічного і соціального розвитку на 2012 рік, виконано, – каже Галина Якубович. – У наступному році діяльність міської влади буде зосереджена на розв’язанні невирішених у звітному році проблем та створенні необхідної бази для подальшого сталого розвитку економічної і соціальної сфери міста.