Серфінг по сторінкам мережі Фейсбук привів мене до Вінницького молодіжного центру “Квадрат”. Де знаходилось повідомлення про кіно під відкритим небом у Якушинецькій ОТГ.
Перейшовши на сайт фільму можна побачити достовірну та повну історію фільму та шлях його створення.
Фільм спонсується зацікавленними у його розвитку. І станом на сьогодні, як зазначається на сайті, вже 112 доброчинців проспонсували майбутню картину.
І на даний момент в авторів залишилось 50 днів для того щоб зібрати 100 000 гривень. Загальні збори поки що становлять лише 48 252 гривні.
Прем’єру фільму заплановано на листопад-грудень 2020 року.
Важливість та особливість фільму та його тематики, авторки фільму поділили на три рівні.
Локальний/регіональний рівень:
В багатьох українських регіонах існують місцеві осередки, які в автентичному вигляді зберегли найрізноманітніші техніки ручного ткацтва.
Проєкт сприятиме активації комунікації між майстрами на локальному рівні, а також підвищить їх імідж, вагу їх діяльності серед місцевого населення, яке звично ставиться до місцевих майстрів та не завжди може оцінити їх високомистецький продукт, а також глобальну цінність необхідності збереження культурної спадщини.
Національний рівень:
На національному рівні існує вкрай мало ініціатив, які об’єднували б локальні осередки з ткацтва, сприяли комунікації, налагодженню співпраці, перейманню досвіду. Завдяки фільму ця комунікація може бути налагоджена.
Що стосується національного рівня аудіовізуального спрямування – фільм доповнить та розширить тематики та проблеми, з якими працюють сучасні телевиробники.
Міжнародний рівень:
Виходячи з попереднього досвіду затребуваності фільму про вишиті сорочки «Спадок нації» на міжнародному рівні (численні покази у 17 країнах, відтитровано 7 мовами).
Автори фільму мають підстави припускати, що відповідний попит буде і на фільм «Ткацький шлях» серед іноземних науково-популярних, документальних телеканалів.
Хто ці люди, які вирішили подарувати країні та світу такий незвичний, та дуже цікавий документальний фільм.
Леся Воронюк – режисерка, продюсерка, сценаристка. У творчому доробку Лесі – два документальних фільми – “Спадок нації” та “Соловей співає”. Леся – засновниця улюбленого багатьма мільйонами українців свята Всесвітній день вишиванки. Культурна менеджерка займається культурними проєктами різних форматів 15 років і вважає, що культура є духовною бронею українського народу. Саме тому в складний час інформаційної, гібридної війни важливо створювати якомога більше якісного, актуального українського контенту.
Дарина Алєксєєнко – підприємиця, культурна діячка, популяризаторка ручного ткацтва, засновниця найпопулярнішого україномовного каналу з ручного ткацтва Ткацтво України, керівниця проєктів «Просвітницький центр «Вирій», «Мистецька Україна» (грант Президента 2017 рік), «Дивосвіт ткацтва» (2020). Має досвід співпраці із музеями: НЦНК «Музей Івана Гончара», НМУНДМ. Дарина переконана, традиційна культура – це той фундамент, без якого неможливо будувати змістовно міцну державу, і викорінення комплексу меншовартості, зокрема, грає визначальну роль у цьому процесі. Для Дарини цей фільм – чергова спроба показати широкому загалу: нам є чим пишатись.
Олександр Ткачук – оператор фільму. У творчому доробку Олександра – документальний фільм «Спадок нації» та десятки відеокліпів українських музикантів. Олександр створив свою продакшн-студію «МамайМедіа» і знімає тільки український, україномовний контент. Оператор та режисер обожнює працювати з етнотематикою, шукати творчі рішення, які дозволять зняти традиційну культуру стильно та сучасно.
Валентин Грінгберг – оператор фільму. Валентин має понад 10-річний стаж роботи на «Суспільному» телебаченні, а також над різноманітними проєктами. Валентин – один із операторів фільму «Соловей співає». Оператор обожнює етнографічні експедиції, і чим триваліше і віддаленіше від Києва відрядження – тим натхненніше Валентин до нього готується.
Демид Єлізаров – оператор та режисер монтажу. Демид – майстер на всі руки. Він і знімає, і монтує. У творчому доробку Демида – зйомки фільму «Соловей співає» та «Ткацький шлях». Також Демид знімає відеоролики про українських військових для фонду «Повернись живим». Демид завжди з радістю відгукується на запрошення попрацювати в кіно чи над іншим корисним відеоконтентом.
Уся команда стрічки «Ткацький шлях» – це молоді творчі люди, які вже працювали разом над попередніми фільмами, котрі були успішно зняті, мали національний прокат, фестивальне життя та покази закордоном.
Окрім того, що члени команди мають значний фаховий досвід у своїй галузі, кожен обожнює працювати над культурними просвітницькими проєктами, адже відчуває відповідальність за збереження культурних надбань, їх популяризацію, створення зацікавленості з боку молоді.