Питання профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь завжди було актуальним, а у зв’язку з вимушеним переміщенням населення та настанням теплої пори року, воно постало особливо гостро.
Так вважають у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
З початку 2022 року зареєстровано 28 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждали 230 осіб. Варто зазначити, що 21 спалах відбувся вже після початку військової агресії РФ проти України, зокрема 15 – у пунктах перебування внутрішньо переміщених осіб.
«З метою організації безпечного харчування та профілактики випадків і спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед осіб, які були вимушені покинути місця постійного проживання у зв’язку із військовою агресією РФ та перебувають у волонтерських пунктах, рекомендуємо дотримуватись наступних санітарно-гігієнічних вимог, викладених в дописі ГУ Держпродспоживслужби на сторінці у Фейсбуці».