Новини Вінниці
  • Новини
  • Політика
  • Суспільство
  • Громадські ініціативи
  • Таблоїд
  • Контакти
  • Про видання
  • Головна
  • Про видання
  • Контакти
81 K
Новини Вінниці
Про головне
Новини Вінниці
  • Новини
  • Політика
  • Суспільство
  • Громадські ініціативи
  • Надзвичайне
  • Таблоїд

Підписуйтесь на головний політичний телеграм-канал Вінниччини

  • Життя

Вінничанам доступне дистанційне перенесення мобільного номера до іншого оператора

  • 11.01.2023
  • Редакція
Загальна
0
Акції
0
0
0

Чи впровадять новацію інші гравці цього ринку з “великої трійки” операторів стільникового зв’язку України, і що заважає їм це зробити? Адже, якщо це може впровадити один оператор, то й решта можуть… Спробуємо дізнатися.

Нещодавно компанія “lifecell” першою серед українських операторів рухомого зв’язку впровадила можливість переходу користувачів від інших провайдерів зі збереженням номера – без “фізичного” відвідування центру з обслуговування клієнтів. Як практично працює ця послуга для українців і, зокрема, для абонентів з Вінниччини?

MNP (Mobile Number Portability) – це сервіс перенесення мобільного номера з повним його збереженням (тобто незмінним залишається також код) до нового оператора. За даними компанії “lifecell”, від моменту запуску цієї послуги в травні 2019 року свої номери до різних мереж перенесли близько 230 тисяч абонентів.

Втім, раніше деякі експерти стверджували, що в Україні процедура MNP де-факто лишається ускладненою для клієнтів.  Назагал, це дисонує з політикою цифрової трансформації, що її втілюють держава і бізнес практично в усіх найважливіших галузях. До того ж, тренд діджиталізації ще більше актуалізувався під час війни росії в Україні.

Досвід зміни мобільного оператора виявився стресовим, – вінницька IT-фахівчиня

Видання “Новини Вінниці” поспілкувалося з вінничанкою, котра скористалася послугою переходу до іншого провайдера рухомого зв’язку зі збереженням номера.  Голова з партнерських відносин  ІТ Асоціації Вінниці Дарія Нишпорська розповідає, що їй довелося розв’язувати проблему офлайн.

“Я особисто мала досвід зміни оператора ще до початку повномасштабного вторгнення, – ділиться з “Новинами Вінниці” спеціалістка з інформаційних технологій. – Близько півтора роки тому я перейшла від одного мобільного оператора до іншого – через більш зручні для мене тарифні умови. Просто змінити карту – не було для мене оптимальним варіантом, адже більшість мого нетворкінгу мала саме мій старий номер. Тож, я вирішила його залишити”. 

 

Дарія Нишпорська розповідає, що процес переходу до іншого оператора зайняв близько двох тижнів. “Як для людини, що робила таке вперше, цей досвід був стресовим”, – згадує вона.

 

За словами IT-фахівчині, процедура виглядала так:

1) потрібно подати заявку про зміну номера до поточного оператора;
2) у фізичному магазині нового провайдера необхідно залишити відповідну заявку;
3) у визначений день і годину потрібно було перезавантажити телефон та за спеціальним кодом впродовж однієї-двох годин після перезавантаження активувати перенесення номера.
“Щоправда, допоки я дісталася до пункту № 2 мені довелося щонайменше тричі відповідати на уточнюючі дзвінки, чому саме я вирішила “піти” від попереднього оператора”, – згадує Дарія Нишпорська.

Вона розповідає, що одразу після зміни оператора її як нового абонента на три місяці включили до “Платинум клубу”, а також надали знижку на тарифний план, яка діє і досі.

“Єдиним мінусом для мене стало довге голосове попередження для вхідних дзвінків, через що дехто, не дослуховуючи до кінця, скидав виклик. Проте, в чомусь це стало й плюсом, – всі неважливі телефонні теревені враз відсіялися”.

Дарія Нишпорська переконана: в умовах війни, зв’язок наразі є однією з найважливіших “судин”, яка єднає українців. “І тих, хто виїхав за кордон і тих, хто залишається під окупацією. З кимось, на жаль, зв’язок вже втрачений назавжди…”.

“Нині, чим більше послуг стають доступними саме “онлайн”, тим безпечнішими й комфортнішими вони є для населення, яке може перебувати в різних, часто складних обставинах. Особисто я була здивована, що телеком-галузь впроваджує їх тільки зараз. Проте, це є вірним кроком у загальному контексті розвитку України як цифрової держави”, – резюмує Голова з партнерських відносин  ІТ Асоціації Вінниці.

Перенесення мобільного номера: рух до спрощення?

Наше видання поцікавилося у компанії “lifecell”, чи справді процедура MNP є наразі аж такою ускладненою? Як саме діє новий онлайн-алгоритм перенесення номера, і в чому полягає значення цієї новації для споживачів?

А також: які технологічні новації допоможуть зробити сервіси мобільного зв’язку ще більш комфортними для користувачів – особливо, з урахуванням воєнних реалій і загроз відключень електроенергії?

“Із запуском MNP весною 2019 року українські абоненти отримали можливість змінювати оператора мобільного зв’язку, зберігаючи свій персональний номер, що на нього зареєстровані особисті сервіси та послуги, – розповідає в коментарі “Новинам Вінниці” менеджер проєктів та маркетингової діяльності компанії “lifecell” В’ячеслав Стрембицький. – А учасники телеком-ринку отримали ще один стимул до розвитку й поліпшення якості послуг для своїх абонентів”.

Він розповідає, що спочатку процедура MNP була доволі складна, тому оператори не фіксували великих цифр міграції абонентів. Однак, у грудні 2021 року послугу перенесення номеру ефективно спростили.

“І вже у перший місяць після цього кількість абонентів, які скористалися процедурою перенесення в мережу “lifecell” зросло вдвічі. Однак, щоб змінити мобільного оператора, не міняючи номер, все ще потрібно було один раз відвідати брендовий магазин”, – констатує В’ячеслав Стрембицький.

За його словами, йдучи назустріч потребам абонентів, у вересні 2022 року “lifecell” першим серед мобільних операторів України впровадив можливість онлайн-переходу в мережу без відвідування магазину. Це дозволяє абонентам навіть під час війни мати вибір і вільно, безпечно й зручно змінювати оператора.

“Адже, від початку повномасштабної агресії рф проти України популярність MNP тільки зростає, – акцентує   В’ячеслав Стрембицький. – Для цього є багато причин. І не остання з-поміж них – те, що багатьом українцям довелося через війну змінити місце проживання. Хтось із них переїхав і покинув домівку, хтось виїхав за кордон. Відповідно, змінилися і їхні потреби у мобільному зв’язку та інтернеті”.

В чому переваги спрощеної портації мобільного номера для клієнтів?

Як розповідає речник “lifecell”, компанія розширила вибір для користувачів. Наразі абонент може обрати оптимальний для себе варіант для перенесення номера:

–        онлайн для eSIM (якщо смартфон підтримує дану технологію);

–        перенесення номера на новий стартовий пакет;

–        отримання картки в магазині “lifecell”.

Спрощена процедура одержання номера від мобільного оператора зручна, якщо:

  • абонент перебуває за кордоном або не має поряд магазину “lifecell”;
  • клієнтові зручніше купити стартовий пакет оператора в будь-якій точці продажів, ніж забрати SIM-картку в магазині;
  • є опція замовити стартовий пакет “lifecell” онлайн з доставкою;
  • у абонента вже є нова неактивована SIM-картка оператора;
  • смартфон підтримує технологію eSIM, і користувач бажає перенести свій номер на цифрову SIM-картку без додаткової плати.

В’ячеслав Стрембицький наголошує: статистика Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку підтверджує зручність нововведень.

“Найбільше абонентів у 2022 році перейшло саме до “lifecell” – понад 33 тисячі нових користувачів (понад 126 тисяч за весь період існування послуги), – розповідає представник компанії. – Оператор регулярно проводить опитування нових абонентів, що показують:  портовані абоненти найбільше задоволені збалансованими тарифними планами та якістю мобільного інтернету”.

Як працює онлайн-алгоритм MNP

Як пояснює В’ячеслав Стрембицький, щоб перенести свій номер до “lifecell” потрібно здійснити такі кроки:

  •  пройти ідентифікацію та подати заявку онлайн https://mnp.com.ua/uk/ або в магазині компанії. При подачі заявки онлайн можна також зареєструвати номер за допомогою КЕП, BankID або в магазині “lifecell” за наявності документу, що посвідчує особу;
  • отримати SIM-картку в магазині lifecell або ввести дані SIM/eSIM онлайн;
  • підготувати SIM-картку до перенесення – поставити в телефон та чекати інформування від оператора.

Які технологічні мобільні рішення допоможуть абонентам в умовах війни?

В’ячеслав Стрембицький наголошує: попри війну, “lifecell” залишається оператором, який запроваджує інновації та запускає нові для України сервіси, враховуючи потреби абонентів.

“Так, наша компанія першою серед мобільних операторів впровадила сучасну технологію дзвінків Voice over Wi-Fi.  Вона дозволяє абонентам здійснювати голосові дзвінки на базі Wi-Fi-мережі та телефонувати з місць, де є Wi-Fi, але обмежений мобільний зв’язок – наприклад, з укриттів, підвальних приміщень та цокольних поверхів. При цьому, точка доступу Wi-Fi працює як базова станція оператора”, – ділиться речник “lifecell”.

За його словами, це – суттєва перевага під час війни, адже така опція дозволяє абонентам залишатися на зв’язку з близькими та рідними.

“Наразі дві сучасні технології передачі голосових дзвінків VoLTE та VoWiFi будуть доступні в Україні для абонентів “lifecell”, чиї мобільні пристрої їх підтримують. Перевірити, чи підтримує смартфон технологію дзвінків VoWiFi, можна на сайті компанії”, – ділиться В’ячеслав Стрембицький.

Також, якщо абонент знаходиться в підземному укритті, яке обладнане Wi-Fi, але мобільного покриття немає, представник “lifecell” радить користувачам смартфонів встановити багатофункціональний месенджер BiP.

“За його допомогою за відсутності мобільної мережі абоненти “lifecell” можуть безкоштовно приймати вхідні виклики та дзвонити на будь-які мобільні чи міські українські номери через Wi-Fi мережу”.  

Як розповідає В’ячеслав Стрембицький, заради безпеки та зручності людей під час війни мобільний оператор розширив перелік дистанційних послуг, як-то:

– перенесення номеру з фізичної SIM-картки на цифрову eSIM у банку “Monobank”. Відтепер, у застосунку “Monobank” можна не лише придбати eSIM від “lifecell”, а й перенести номер з фізичної SIM-картки на цифрову eSIM.  Цифрова SIM має ряд переваг порівняно з фізичною SIM-карткою, актуальних під час військового стану та бойових дій: захищена від фізичних пошкоджень; у разі втрати смартфону зловмисник не зможе нею скористатися; для придбання не потрібно шукати офлайн точку продажу; можна встановити декілька карток в один пристрій;
– реєстрація мобільного номеру у застосунку «Мій lifecell» за допомогою цифрових документів у “Дії”. Послуга потрібна для посилення захисту від перевипуску шахраями SIM-карти абонента й отримання ними доступу до персональних даних;
– перенесення номеру до мережі “lifecell” через послугу MNP без відвідування магазину. 

Національний мобільний роумінг працює. А як щодо MNP онлайн для клієнтів?

Наше видання звернулося до інших мобільних операторів з “великої трійки” із запитаннями: чи планують компанії реалізувати повністю дистанційну портацію  номера найближчим часом? Також запитали про перспективу впровадження інших технологічних новацій, які би сприяли комфортності послуг для споживачів в турбулентних обставинах воєнного стану.

В Україні діє дуже проста і доступна послуга національного роумінгу, відповідає на запит видання “Новини Вінниці” прес і PR менеджерка компанії “Київстар”  Ірина Леліченко.

“Завдяки цій послузі абоненти будь-якого українського мобільного оператора можуть користуватися послугами мобільного зв`язку в будь-якій мобільній мережі, яка найкраще працює в їх регіоні. Для цього не потрібно кудись звертатись або міняти тарифний план. Реєстрація в мережі іншого мобільного оператора здійснюється дистанційно, через меню мобільного телефону”, – резюмує Ірина Леліченко.

Щоправда, наше запитання стосовно того, чи планує компанія “Київстар” найближчим часом так само впровадити повністю дистанційну процедуру MNP, залишилося поза увагою.

“Новини Вінниці” також надіслали відповідний запит до мобільного оператора “Vodafone”. Втім, на момент публікації цієї статті відповідь від компанії не надійшла…

Андрій КОВАЛЕНКО

 

Загальна
0
Акції
Поділитися 0
ретвітнути 0
Закріпити 0
Мітки
  • Вінниця
  • вінничани
  • життя
  • мобільний зв'язок
  • новини вінниці
  • оператори
  • технології
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
Переглянути статтю
  • Життя

Вересень на городі: Реанімація картопляної грядки

  • 25.09.2023
  • Редакція
Вінничанам пропонують вакцинуватися.
Переглянути статтю
  • Життя

Вінничанам пропонують імунізуватися проти грипу

  • 25.09.2023
  • Редакція
Новий рентген апарат.
Переглянути статтю
  • Життя

У вінницькому обласному реабілітаційному центрі працює новий рентген апарат

  • 24.09.2023
  • Редакція
Переглянути статтю
  • Життя

Вересень на городі: Готуємося до осіннього мульчування

  • 22.09.2023
  • Редакція
Переглянути статтю
  • Життя

З гайсинського розплідника фазанів випускають на волю. Фото

  • 21.09.2023
  • Редакція
Переглянути статтю
  • Життя
  • Новини

Біля Вінниці сталась страшна ДТП (ВІДЕО)

  • 21.09.2023
  • Редакція
Збирають виноград.
Переглянути статтю
  • Життя

Вересень в саду: Збираємо дарунок виноградної лози

  • 21.09.2023
  • Редакція
За допомогою чого можна нормалізувати кров’яний тиск?
Переглянути статтю
  • Життя
  • Новини

Особливості артеріального тиску: від діагностики до корекції

  • 21.09.2023
  • Редактор
about
На нашому сайті "Новини Вінниці" ви знайдете інформацію про всі важливі події в суспільстві, владі, культурі, політиці, спорті, житті відомих особистостей. Ми не тільки збираємо та висвітлюємо інформацію, але пропонуємо нашим читачам докладний аналіз всіх суспільно важливих проблем.
Головна сторінка
Рубрики:
  • Новини
  • Політика
  • Суспільство
  • Громадські ініціативи
  • Надзвичайне
  • Таблоїд
  • 1
    Вересень на городі: Реанімація картопляної грядки
    • 25.09.2023
  • Міни і підривник. 2
    У неділю сапери знищили шість боєприпасів у Вінниці
    • 25.09.2023
  • Кредитування фермерів. 3
    Вінницька область – друга за двома показниками програмами кредитування фермерів
    • 25.09.2023
Новини Вінниці
  • Про видання
  • Контакти
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на видання "Новини Вінниці". Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на "Новини Вінниці"
Український хостинг від HyperHost.ua

Введіть ключові слова для пошуку та натисніть клавішу Enter.