В неділю, 26 травня, фахівці КП «Вінницяоблводоканал» зафіксували перевищення норми марганцю в річці Південний Буг втричі. Це означає, що вінничани почали помічати жовтуватий колір води з-під крана.
Про це повідомили в комунальному підприємстві.
«Пояснюємо, що відбувається й чому попри все вода залишається безпечною для споживання.
Не хочемо казати «а ми ж казали», та доведеться. Бо ми дійсно розповідали і попереджали, що на початку червня матимемо проблему, яку вже не перший рік поспіль відслідковуємо на практиці: саме в цей період водорості відмирають і виділяють у річку той самий марганець, який є причиною погіршення кольоровості води. Причому, по всьому місту.
Це процес ПРИРОДНИЙ, бо напряму пов’язаний зі станом нашого Південного Бугу. Якби не така велика кількість водоростей, ми б цієї проблеми не знали, адже підвищений вміст марганцю більше властивий підземним водам.
Та марганець міститься у тільцях водоростей, і коли вони сумно відмирають, він виділяється у річку. І надає воді жовтуватого відтінку», – йдеться у повідомленні.
У «Вінницяоблводоканалі» повідомили, що коли фахівці щойно почали фіксувати підвищення рівня марганцю в річці, підключили сорбенти та додаткову аерацію для очищення води.
В понеділок здійснили промивку мереж на Старому місті, Замості, Поділлі, частково на Вишеньці та вул. Київській.
«Скільки марганець буде в прямому сенсі «каламутити нам воду», сказати важко. З досвіду попередніх трьох років – від декількох днів до двох тижнів. Унеділю, 26 травня, втричі підвищений вміст марганцю склав 0,86 мг/дм3. 27 травня знизився до 0,55 мг/дм3.
Сподіваємося, пік вже минув, але слідкуємо за ситуацією. Будемо вас повідомляти. І вас просимо повідомляти нашу аварійно-диспетчерську службу, якщо є така проблема: будемо знати, де іще промити мережі», – йдеться у повідомленні.
«Набираймося терпіння», – так закінчили у водоканалі свій допис.