Студенти Української академії лідерства – програми особистісного та суспільного розвитку для випускників середніх шкіл – створили онлайн-ресторан зі стравами, які допомогли українцям вижити у Голодомор.
У графі «Дізнатися ціну» замість вартості – інформація про те, як кожна з цих страв допомогла свого часу тисячам людей вижити.
Проект «Uncounted since 1932» (що в перекладі означає «Непораховані з 1932 року) засновано у 2017 році. Українська академія лідерства спільно з комунікаційною агенцією Gres Todorchuk PR створили вуличний ресторан “Непораховані з 1932”.
Проєкт назвали на честь мільйонів українців, які загинули під час Голодомору – штучного голоду, створеного радянською владою в 1932-1933 роках. Досі невідома остаточна кількість осіб, яких знищила радянська влада. Вони назавжди залишились непорахованими.
Його мета — поширити знання про Голодомор та злочин радянської влади проти людяності, аби більше країн визнали Голодомор геноцидом української нації.
Також два роки тому відбулися незвичні акції. Наприклад: 27 грудня 2018 року в Ізраїлі студенти Української академії лідерства відкрили 30 ресторанів «Uncounted since 1932» (що в перекладі означає «Непораховані з 1932 року), у яких перехожі могли скуштувати лише одну страву – суп з хвої, кори та шишок.
Акції одночасно відбулись у як у великих містах, так і малих містечках – Тель-Авіві, Беер-Шеві, Єрухамі, Керен-бен-Зімбрі, Суфі, Цфаті та інших.
Відвідавши сайт ресторану ми можемо розповісти як саме створювались ті чи інші страви та яка в них “ціна”.
Автори сайту-ресторану також розробили петицію про внесення слову “Голодомор” в словники англійської мови
“Станом на 2020 рік більшість країн не визнали Голодомор геноцидом українців. Саме слово “Голодомор” залишається невідомим, адже його не існує в словниках, а отже, поширення та розуміння інформації про цей злочин радянської влади залишається ускладненим. Ми закликаємо підписати петицію, яка допоможе внести поняття Голодомор у словники”, – пишуть автори петиції.
Із потрібних 35 000 підписів, на сьогоднішній час петицію підписали вже 31 767 людей. І їх кількість невпинно зростає. Підписати петицію можна за посиланням.