З ініціативи Президента України та Першої леді був створений Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, адже з початком повномасштабної війни ця тема набула ще більшої актуальності. У Вінницькій області на цей час діє 6 сімей патронатних вихователів та одна така сім’я ролокувалася з Донеччини.
В офіційному медіацентрі Вінницької ОВА відбувся брифінг першої заступниці начальника Вінницької ОВА Наталі Заболотної, на якому посадовиця надала повну інформацію про патронатну форму виховання, а також розповіла хто може бути патронатним вихователем та що для цього потрібно.
Патронатні сім’ї забезпечують тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини під час подолання родиною складних життєвих обставин. Патронатний вихователь – це саме професійна діяльність з догляду та виховання дітей в умовах своєї родини, цілодобово, з можливістю залучити добровільного помічника із числа членів сім’ї.
Важливо, що патронатний вихователь, після навчання не залишається з проблемами наодинці, а працює у взаємодії із командою фахівців громади для розв’язання всіх питань в інтересах дитини.
Наталя Заболотна запросила усіх, хто має щире бажання, відкрите серце та добрі наміри спробувати себе у ролі патронатного вихователя та допомогти дитині, яка цього потребує.
* Який термін навчання та де його пройти?
* Якою є оплата праці патронатного вихователя?
* Яка фінансова підтримка передбачена державою на дитину, котра виховується у патронатній сім’ї?
* Протягом якого терміну може перебувати дитина в родині патронатного вихователя?
Відповіді на ці запитання – у відео.