Звершились громадські слухання, які відбулися 25 квітня. На розсуд містян було представлено містобудівну документацію «Детальний план території, обмеженої вулицями Замостянська, Острозького, Володимира Винниченка, Івана Бевза, проспектом Коцюбинського в м. Вінниці» та звіт про стратегічну екологічну оцінку. Ініціатором слухань виступив департамент архітектури та містобудування міської ради. Розробник проєкту документації – ТОВ «Просторове планування».
Про це повідомили у Вінницькій міськраді.
Ми повідомляли про попередні етапи впровадження в життя цього проєкту.
Особливу увагу серед учасників слухань викликав проєкт щодо розміщення пам’ятного знаку жертвам російського теракту.
Нагадаємо, що 14 липня минулого року росіяни влучили ракетою “Калібр” по Будинку офіцерів. Це призвело до чисельних жертв, зокрема, дітей. І викликало осуд світової спільноти.
Для здійснення заходів із відповідного облаштування цієї території необхідно було визначитись із місцем встановлення пам’ятного знаку, яке б знаходилося за межами технологічних проїздів, необхідних у подальшому для здійснення будівельно-відновлювальних робіт. І таке оптимальне рішення знайшли, зазначив директор департаменту архітектури та містобудування міської ради Яків Маховський, відповідаючи на запитання рідних загиблих.
Він також нагадав, що проєкт самого пам’ятного знаку розробила Львівська архітекторка Наталія Пастух. Його головним символом будуть голуби, кількість яких відповідатиме кількості загиблих, а поряд висадять дерева.
Серед основних пропозицій проєктантів, які під час слухань озвучив представник ТОВ
Нового вигляду набуде й територія музею-садиби Коцюбинського з влаштуванням пішохідних алей, зон рекреації, а також висадки яблуневого саду. (Тут реалізують Концепцію переможця Всеукрараїнського архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома»). Передбачено, зокрема, й благоустрій території поблизу Вінницького відділу ДРАЦС.
А начальник відділу просторового розвитку департаменту архітектури та містобудування міської ради Юрій Самойленко нагадав, що проспект Коцюбинського, до того ж, важливий транспортний хаб. Його подальша розбудова передбачена стратегічним проєктом – «Вінницька миля».
Після проведення громадських слухань, детальний план згаданої території розглянуть депутати Вінницької міської ради.