Уряд підтримав законопроєкти про розмитнення легкових авто в Дії. Після ухвалення законопроєктів подати декларацію на розмитнення та здійснити всі платежі можна буде просто в застосунку.
Про це у мережі Фейсбук повідомив Михайло Федоров – віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації.
Це одна з найважливіших антикорупційних реформ у митній галузі. Завдяки цифровізації всіх процесів ми усуваємо можливість маніпулювати ціною авто при розмитненні. Для цього вводимо нову формулу розрахунку митних платежів.
Послуга працюватиме в кілька кліків: необхідно буде ввести VIN-код авто, а розрахунок відбудеться автоматично. Розмір платежу буде формуватися згідно з характеристиками авто: об’єм, тип та потужність двигуна, вік авто та його ексклюзивність. На все це потрібно не більше як 5 хвилин. До того ж після розмитнення в Дії можна буде зареєструвати авто.
Ми вже почали розробку послуги в Дії та чекаємо подальшого ухвалення законопроєктів у Верховній Раді.
Проєкт реалізовується Мінцифрою за підтримки ГО “Офіс простих рішень та результатів”, а також проєкту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”.