На Вінниччині склалась напружена ситуація із захворюваністю на COVID-19. 1 жовтня відбулось засідання державної комісії ТЕБ та НС, згідно рішення комісії щодо рівня епідеміологічної небезпеки м. Вінниця увійшло до «помаранчевої» зони.
Під час онлайн брифінгу директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації окреслила поточну ситуацію в регіоні щодо виявлення, лікування та профілактики в області захворюваності населення на COVID-19.
Ольга Задорожна також висловила стурбованість, що прогнози для регіону на найближчий час невтішні :
“Усі графіки говорять про те, що в області буде спостерігатися подальше зростання захворюваності. На даний час завантаженість лікарень закладів охорони здоров’я області, які працюють з хворими на ковід складає 63%,(вчора було – 58%, позавчора -53%). Особливо критична ситуація склалась в м. Вінниці, адже на сьогоднішній день завантаженість ліжок саме у трьох вінницьких лікарнях першої хвилі досягає 100%, – це спонукає нас до пошуку нових місць для розширення ліжкового фонду. Зараз він нараховує 1197 ліжок стаціонару, наразі ми активно працюємо над тим, щоб надати доступ усьому населенню, яке цього потребує, до стаціонарного лікування. 50 ліжок будуть додатково відкриті на базі СТМО «Фтізіатрія» для жителів Вінниці та Вінницького району. Ведеться робота щодо розширення потужностей обласного СНІД – центру: маємо амбітні плани до кінця року довести кількість інфекційних ліжок стаціонару для хворих на ковід до 150”.
Ольга Задорожна повідомила, що наразі триває поточний ремонт у закладі, зокрема – підведення кисню, дооснащення відповідним реанімаційним обладнанням тощо.
“Вже до кінця жовтня сподіваємось відкрити 50 додаткових ліжок. Заклади в районах також активізували роботу, перепрофілювавши ліжковий фонд та збільшивши до 30 % інфекційних ліжок для лікування хворих на ковід”, – поінформувала вона.
Посадовиця також акцентувала увагу на тому, що нова нормативна база по роботі з ковідом чітко визначає покази для госпіталізації та амбулаторного лікування, які мають бути враховані сімейними лікарями і лікарями стаціонарів, зазначивши:
“Сьогодні в стаціонар поступають пацієнти з важким ступенем пневмонії та ускладненнями, такими як цукровий діабет, декомпенсована гіпертонічна хвороба, інші хронічні захворювання. Решта пацієнтів можуть лікуватися амбулаторно”.
Ольга Задорожна розповіла, що останнім часом в області зросла кількість пневмоній:
“Не усі вони є ковідними, адже ми заходимо в епідсезон по грипу і ГРВІ, які також дають пневмонію як важке ускладнення. Тому необхідно проводити дуже чітку диференціацію хворих, для чого активно працює наш лабораторний центр, до якого підключився обласний СНІД-центр, який сьогодні вже проводить ПЛР діагностику. Ми намагаємось 100% забезпечити потребу населення в ПЛР та ІФА тестуванні”.
Щодо ситуації із захворюваності на COVID-19 серед медичних працівників Ольга Задорожна повідомила, що на сьогодні активно хворіють близько 100 медпрацівників.
Стан у них різного ступеня важкості, більшість з них проходять амбулаторне лікування, або знаходяться на самоізоляції. Наразі одужали понад 400 медичних працівників, які вже приступили до роботи.