З початку цього року на Вінниччині виявили сказ у 78 товарин, що вдвічі більше ніж минулого року. Це дані обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я та реабілітації ОВА.
«Зазвичай люди заражаються від укусу скаженої тварини, рідше через контакти без укусів — подряпини, садна чи відкриті рани, на які потрапила слина інфікованої тварини. Летальність в таких випадках 100%», – йдеться у повідомленні.
Однак, захворювання можна уникнути, якщо пацієнт отримає вчасну медичну допомогу.
Звертатися варто при перших ознаках хвороби:
дискомфорт у місці укусу;
гарячка;
головний біль;
відчуття тривоги.
гарячка;
головний біль;
відчуття тривоги.
Ситуацію з лікарськими засобами та готовністю медицини області допомогти постраждалим від цієї хвороби прокоментувала заступник директора департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко
«Усі заклади охорони здоров’я зобов’язані негайно надати першу медичну допомогу і направити потерпілого в травматологічний чи у хірургічний кабінет для надання медичної допомоги, призначення та проведення курсу антирабічних та протиправцевих щеплень. Якщо пацієнт, звертається уже запізно, у лікарні він може отримати паліативну допомогу. Нещодавно був такий випадок в одному з районів області. Чоловіка вкусила тварина, він цьому не придав значення. Лікувався вдома, згодом звернувся до лікаря, але вже було пізно. Коли пацієнта доправили до лікарні, єдине чим могли йому допомогти медики – це паліативна допомога. Чоловік помер. Тому, бережіть себе та своїх рідних і вчасно звертайтеся до лікаря», – зазначила Тетяна Бондаренко.