Про це стало відомо з повідомлення “Партії Вінничан” в соціальній мережі.
“Партія Вінничан” у Ладижині – це опозиція до міського голови м. Ладижин і його команди.
Перша сесія ще не відбулась, але враховуючи, що результати виборів вже оголошені, ми зобов’язані зробити відкриту заяву з приводу можливої участі “Партії Вінничан” в формалізованій депутатській групі чи навіть коаліції депутатів без будь-якої формалізації під керуванням міського голови м. Ладижин Валерія Коломєйцева.
Аналізуючи обраний склад міської ради, ми приходимо до висновку, що міський голова м. Ладижин Валерій Коломєйцев може утворити більшість в складі коаліції, яка вже по факту була створена під час виборчої кампанії.
Дві партії є відомими в Україні проросійськими силами, а деякі депутати ще однієї регіональної партії фактично є вихідцями з колишньої “партії регіонів”.
В історії Ладижина за останніх 20 років міським головою та його командою не раз приймались антиукраїнські явно політичні рішення. Наприклад, такими рішеннями напередодні подій 2014 року і початку війни на Сході Україні та анексії Криму Росією, в 2013 році було голосування за підтримку вступу України в ЕЄП (єдиний економічний простір з Росією) або укладення угоди про співпрацю з російською військовою корпорацією Рособщемаш, яка випускає рекети для військового комплексу Росії.
Тому речі потрібно називати своїми іменами. Так може статись, що в Ладижині в наступні 5 років буде керувати містом антиукраїнська коаліція, відповідно “Партії Вінничан” не по дорозі з такими обранцями Ладижина.
В заяві ми опускаємо системну корупцію в Ладижині та багато інший речей. Але вважаємо, що маємо бути чесними перед своїми виборцями і не вчинити так, як деякі депутати попередніх скликань, які зайшли в міську раду на опозиційній риториці, а потім вірою і правдою служили міському голові і його команді.
З іншої сторони бути опозиційним не означає, що Партія Вінничан буде працювати на зло громаді, займатись блокуванням роботи ради чи дрібним політиканством. Важливі рішення та проекти в інтересах громаді Ладижина ми будемо не тільки підтримувати, а і всіляко лобіювати. Але при цьому забезпечимо контроль, виявлення та ліквідацію тіньових корупційних схем, законність та гласність в роботи ради.
Також закликаємо депутатів, обраних від інших демократичних проукраїнських партій, які підтримують тези, викладені в цій заяві, зробити аналогічні заяви. Це дозволить нам зрозуміти з ким ми можемо співпрацювати в новому скликанні Ладижинської міської ради, – новообрані депутати Ладижинської міської ради від “Партії Вінничан”.
Нагадаємо, кандидат від “Партії Вінничан” Андрій Скакодуб посів третє місце на виборах міського голови Ладижина.