Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства розповіло про жуків-оленів, яких все частіше знаходять у лісах області.
Користувачі соцмереж частенько діляться фото- та відеодописами із найбільшим за розмірами жуком в Україні – жуком-оленем, або рогачем.
“Зустрічають його не лише у лісах, а й у парках і садках міст та сіл. Ми відзняли, звичайно, жука-оленя у дубовій діброві. Харчуються жуки деревним соком дерев, переважно дубів. Лісівники держлісгоспів Вінниччини розповідають, що зустрічають на деревах цих рогатих красенів досить часто, не зважаючи на статус зникаючого виду, буває навіть на по кілька особин на одному стовбурі. Розмір жука-оленя залежить переважно від типу і кількості харчування, а не від віку, адже вони живуть зовсім недовго. У стадії личинки істота перебуває 5-7 років, але після переродження у травні власне жук живе до липня-серпня. Гине жук після спарювання, а самка – після відкладання яєць. Саме за «рогами» (які є власне щелепою) можна відрізнити стать жука-оленя, у самки вони маленькі”, – пишуть представники Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства у своїй сторінці у Фейсбук.
Рогачі не кусаються, але не варто брати їх руками.
“Тож нині – завершальний період у році, коли можна побачити політ рогачів або спостерігати за їхньою поведінкою у природі. Лісівники Вінниччини закликають берегти природу і не бавитися жуками, не забирати їх додому”, – стверджують лісівники
Жук-олень: спостерігайте красу на відстані
Цього року користувачі соцмереж частенько діляться фото- та відеодописами із найбільшим за розмірами жуком в Україні – жуком-оленем, або рогачем. Зустрічають його не лише у лісах, а й у парках і садках міст та сіл. Ми відзняли, звичайно, жука-оленя у дубовій діброві.Харчуються жуки деревним соком дерев, переважно дубів. Лісівники держлісгоспів Вінниччини розповідають, що зустрічають на деревах цих рогатих красенів досить часто, не зважаючи на статус зникаючого виду, буває навіть на по кілька особин на одному стовбурі.Розмір жука-оленя залежить переважно від типу і кількості харчування, а не від віку, адже вони живуть зовсім недовго. У стадії личинки істота перебуває 5-7 років, але після переродження у травні власне жук живе до липня-серпня. Гине жук після спарювання, а самка – після відкладання яєць. Саме за «рогами» (які є власне щелепою) можна відрізнити стать жука-оленя, у самки вони маленькі.Але хоча рогачі не кусаються, а рогами самці б’ються за самку, не варто брати руками і перевіряти на міцність роги принаймні із двох причин. Перша – жук (і самка, і самець) може боляче ущипнути, друга – комаха у нас занесена до Червоної книги, популяція рогача зменшується по всій Європі.Тож нині – завершальний період у році, коли можна побачити політ рогачів або спостерігати за їхньою поведінкою у природі. Лісівники Вінниччини закликають берегти природу і не бавитися жуками, не забирати їх додому.На кадрах – жук-олень у лісових угіддях ДП «Тульчинське ЛМГ», 2020 рік.
Опубліковано Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства Четвер, 23 липня 2020 р.