Вінницька мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства отримала новенький мінівен Renault Lodgy.
Подарунок для служби зробили за дорученням міського голови Сергія Моргунова.
З першого липня 2019 року у Вінниці розпочала діяти Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства.
Вона працює при Вінницькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
“Спеціалізована служба підтримки людей, які зазнали насильства і потребують допомоги фахівців. Основними її завданнями є реагування та надання соціально-психологічної допомоги постраждалим, зокрема, шляхом кризового та екстреного втручання. За час роботи бригада здійснила понад 500 виїздів. Діставалися на виклики зазвичай на громадському транспорті, а останнім часом на вживаному авто, тому інколи було важко доправити жінку із дітьми до спеціалізованого притулку чи лікарні”, – йдеться на офіційному сайті міськради.
Новий автомобіль має сім чидячих місць. Він допоможе мобільній бригаді більш оперативно прибувати на місце виклику та надавати допомогу.
«Дуже важливо, що цього року мобільна бригада буде забезпечена сучасним автомобілем, який придбаний за ініціативи мера Сергія Моргунова. Дуже добре, що він має сім місць, адже часто ми забираємо сім’ю з дітьми до притулку, медичного закладу – і в звичайний автомобіль усі не поміщаються, а на громадському транспорті у такій кризовій ситуації не повезеш родину», – зазначила директорка міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Добровольська.
У составі бригади є психолог, фахівець із соціальної роботи та юрист.
– юридичну допомогою
– захист прав і законних інтересів
– надання екстреної психологічної допомоги
– консультацію з питань соціально-побутового і соціально-медичного забезпечення
– психолого-педагогічна допомогу.
Сім’ї, в яких підтвердились випадки насильства, перебувають під супроводом фахівців впродовж трьох місяців.
«Автомобіль для мобільної бригади – велика необхідність. Коли ми тільки починали працювати, то діставалися громадським транспортом, що займало велику кількість часу. На жаль, ми бачимо, що останнім часом частішають випадки домашнього насильства, і в першу чергу найбільше від цього страждають діти. Буває, що ми маємо по три-чотири виклики на день. З початку цього року маємо уже 122 виклики», – додала психолог мобільної бригади Олена Гудімова.