Сьогодні на своїй фейсбук сторінці заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний повідомив про те, що цьогорічне зовнішньому незалежному оцінюванню бути.
“Колеги, друзі, цьогорічне ЗНО обов’язково відбудеться, його ніхто не скасовує”, – пише на своїй сторінці пан Стадний.
За його словами Міністерство освіти і науки та Український центр оцінювання якості освіти розробляють сценарії проведення ЗНО у декількох сценаріях, залежно від розвитку подій та обмеженнями під час карантину.
Не забувають і про ЄВІ — єдиний вступний іспит та ЄФВВ — єдине фахове вступне випробування.
“Нагадую, що ЗНО — це логістично одна з найбільш масштабних операцій в країні, тому ми ретельно продумуємо кожну її складову”, – стверджує заступник міністра.
Вже цього тижня буде повідомлено про деталі проведення вступної кампанії та зовнішнього незалежного оцінювання. 24 березня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в ЗНО.
Документи, надіслані після 24 березня, опрацьовуватися не будуть.
Не забув посадовець на своїй фейсбук сторінці звернутися до випускників та випускниць, наголосивши про важливість навчання, особливо в такий складний час, не тільки для України, а й для світу.
“Тому, так, випускниці та випускники, потрібно готуватися до ЗНО. А ще не забувайте про шкільну програму. Скажу про рідний мені предмет. Саме ті розділи програми про повоєнну історію України та світу зараз надважливі для того, щоб ви розуміли виклики, через які проходить зараз людство”, – завершив своє звернення Єгор Стадний.
У Вінницькому регіональному центрі оцінювання якості освіти теж повідомляють про розвиток та підготовку ЗНО.
На офіційному сайті повідомляють, що згідно наказу від Міністерства освіти і науки України від 11.05.2019 № 635 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.
Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів:
• українська мова і література
• історія України
• математика
• біологія
• географія
• фізика
• хімія
• англійська мова
• іспанська мова
• німецька мова
• французька мова
Виділено два основні предмети, які мають бути здані кожним випускником на ЗНО та один на власний розсуд, який розташований у вищевказаному переліку.
– українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
– математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали.
Для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
Для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
Через карантинні обмеження поки що ще не відомо точне розташування пунктів проведення ЗНО, але Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти повідомляє, що мережу пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання буде сформовано до 21 квітня.
Визначено дати проведення іспитів з ЗНО. Найближчий відбуватиметься в травні.
21.05 – математика;
26.05 – українська мова і література;
28.05 – фізика;
01.06 – іспанська, німецька, французька мови;
02.06 – англійська мова;
04.06 – історія України;
09.06 – біологія;
11.06 – географія;
15.06 – хімія
Оголошення результатів
до 12.06 – математика, фізика;
до 20.06 – українська мова і література; історія України, іноземні мови;
до 24.06 – біологія, географія, хімія.
Отже, щодо ЗНО, то у будь-якому випадку можна звернутися до офіційних джерел та дізнатися останні новини.
А як саме готові до незалежного оцінювання самі випускники? Ми вирішили пошукати їх в мережі та розпитати.
Зараз усі випускники та випускниці чи то сидять вдома, наздоганяючи програму, яку вони втратили через епідемію коронавірусу. Чи навпаки гуляють в масках по місту, не зважаючи на карантин. Чи навіть намагаються заробляти у такий важкий та небезпечний для здоров’я час.
Стосовно питань щодо самого зовнішнього оцінювання реагують досить жваво, проте сходяться в одному: “Чому бути — того не оминути”.
Дехто був здивований, що саме сьогодні останній день подання заявок на участь у ЗНО, бо зазвичай молоді люди не цікавляться нічим що коїться в кулуарах країни та не дивляться в сторону політичної ситуації. Хіба що чують чи читають це через інтернет, або від знайомих.
Головним питанням для молоді зараз це остаточно “відкарантинити” цей час обмежень та неспокою, щоб потім наздоганяти програму у два рази швидше. На запитання чи самі вони навчаються індивідуально для себе, чи використовують якісь онлайн-платформи для поглиблення знань — хлопці та дівчата промовчали.
Саме для таких любителів ютубу та інтернету Парламентський канал “Рада” та МОН України створили відео уроки які допоможуть цікаво та корисно провести годину свого часу із користю та наснагою.
Там є можливість під час перегляду поглибити свої знання з української мови та літератури, біології, математики та історії України.
Як то кажуть: абітурієнтам та батькам до уваги!