Один із велетів закарпатського малярства Федір Манайло (1910-1978) увесь свій потужний талант живописця присвятив рідній землі, її мудрому, талановитому народу, котрого любив і шанував. Народжений на Закарпатті, художник бачив свою високу місію у відтворенні духовного буття земляків, їх національної окремішності, з її споконвічними пориваннями до добра і віри, до гідного щасливого життя.
“Митець багато подорожував Карпатами, набув ґрунтовних енциклопедичних знань етнографії та народного мистецтва краю. Саме вони для художника – джерело натхнення: «…Щедра була до мене рідна земля: коріннями своїми, фарбами, смаком свого мистецтва, котрі оживляли мою палітру… Я щасливий і вічно вдячний своєму народові». Сюжетом твору «Зимівля овець» став мотив ясного зимового дня, коли вся природа щедро напоєна морозною свіжістю. Художник доводить до максимальної напруги звучання кольорів. Кожен з них спалахує на сонці, світиться рефлексами в тінях”, – пишуть мистецтвознавці.
Композиція картини витворена на широкому живописному узагальнені, гармонії і контрасті кольорових площин жовто-помаранчевих, смарагдово-блакитних, синіх, білих та сірих відтінків. Природа Карпат постає перед глядачем у своїй неповторній красі та конкретній відчутності, вона співзвучна і органічна людині. Колір і світло, пластика і живописна фактура творять яскраву емоційність та образність, наповнюють полотно загальним мажорним звучанням.