Валентина Живко (1950-2018) народилась у місті Краснодон Луганської області. Доля подарувала майбутній майстрині зустріч із відомою гончарівною Фросиною Міщенко.
Ось як вона згадувала цю подію:
«Коли зайшла вперше до цеху і побачила роботу Фросини Іванівни, то це мене зачарувало. Що то значить – руки майстра. А виявилося, що це тільки дивитися легко. Глина має вагу, і лише на око вона така податлива. Руки від неї тяжко болять, особливо тоді, коли не вмієш. Ну а тепер ми з нею на «ти»».
Валентина Живко творила бубнівську кераміку, оздоблену (способом ріжкування та фляндрування) відомим мотивом квітки лотоса із зворушливим зображенням курочки і півника.
Майстриня організувала при загальноосвітній бубнівській школі гурток, де навчала дітей відчувати глину; була учасницею багатьох персональних і колективних виставок, фестивалів, пленерів; любила малювати (у наївній манері) та писати вірші.