“Дмитро Федорович був предводителем повітового дворянства, вінницьким земським гласним, сприяв безкоштовному виділенню землі під нову повітову лікарню, нині Вінницьку обласну клінічну лікарню ім. М. І. Пирогова”, – пишуть історики.
29 квітня 1918 року у Києві було проголошено створення Української Держави та обрання Павла Скоропадського Гетьманом України.
Новообраного гетьмана привітав Дмитро Гейден, як один із ініціаторів зібрання.
“У 1917-1918 роках Гейден очолював правління Спілки хліборобів України, котра активно підтримувала гетьмана Скоропадського. В Українській Державі Дмитро Гейден мав значний вплив: за його рекомендацією на посаду Подільського старости 13 травня 1918 року було призначено Сергія Кисельова, який сприяв підготовці відкриття Камʼянець-Подільського університету – першого вищого навчального закладу в краї. Гейден був співробітником аграрної комісії, що займалась розробкою проєкту земельної реформи. Після повалення влади гетьмана Скоропадського Дмитро Федорович Гейден перебував у лавах Добровольчої армії. Від 1920 року був на еміграції, викладав у Кримському кадетському корпусі. Помер у Загребі (Хорватія), залишивши ряд книг про соціально-економічний розвиток Вінницького повіту та цінні мемуари, в яких згадує добу гетьманату”, – згадують біографію діяча мистецтвознавці.