Звичайний робочий режим у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” був перерваний появою дуже важкої дитини з двійні, яка народилася на 32 тижні вагітності із масою 1470 грам після безводного періоду тривалістю понад 24 години
Про це повідомили на сторінці лікарні у Фейсбук.
Боротьба за життя цієї дитини розпочалася відразу після транспортування. Прибулу новонароджену доставили до відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених.
У дівчинки виявили розрив кишківника, поліорганну недостатність та сепсис. Однак найскладнішою проблемою стало відсутність можливості проведення оперативного втручання через тромбоцитопенію – недостатню кількість тромбоцитів, яка створювала ризик великої кровотечі під час операції.
З метою врятування життя було прийнято рішення виконати абдоміоцентез (пункцію черевної порожнини) за життєвими показаннями прямо в реанімаційному залі, під час якої видалили повітря та кишковий вміст, які потрапили туди з ушкодженого кишківника. Це надало необхідний час для стабілізації стану дитини та підготовки її до основної операції.
Ускладнюючи завдання, дитину не можна було годувати, тому вона отримувала парентеральне харчування (через крапельницю) протягом всього цього періоду.
Сумлінна та детальна, але максимально швидка підготовка, включаючи багаторазове переливання тромбоцитарної маси, дозволила провести перший етап хірургічного лікування, під час якого був видалений уражений кишківник з численними отворами. Також була створена стома на передній стінці живота.
Почалася тривала та складна терапія, що тривала 2 місяці. Протягом цього часу дитина почала приймати їжу природним шляхом, її стан стабілізувався, і з’явилася довгоочікувана позитивна динаміка. Однак перед нею стояла важка реконструктивна операція. Був виконаний другий етап хірургічного лікування, який передбачав відновлення нормальної анатомії шлунково-кишкового тракту через формування кишкового анастомозу – з’єднання двох частин кишківника.
Спільними зусиллями медичного персоналу відділення реанімації новонароджених та патології новонароджених та недоношених дітей ВОДКЛ, дівчинка врятувалася і тепер готується до виписки додому.