Вінницькі сапери разом із колегами зі всієї країни проводять роботи з гуманітарного розмінування у деокупованих районах Харквщини, Херсонщини та інших територій.
Про роботу вінницьких саперів розповіли у ГУ ДСНС у Вінницькій області.
Начальник частини піротехнічних робіт АРЗ СП Головного управління ДСНС України у Вінницькій області підполковник Сергій Гайдиш каже, що одними з найнебезпечніших є касетні боєприпаси. А ще більше додають роботи нашим хлопцям боєприпаси рф останнього покоління. Все через те, що про них мало інформації й не завжди відомо навіть бувалим саперам порядок поводження з ними.
«Там наші хлопці щохвилини ціною власного здоров’я та життя ризикують – це знають всі. Адже фахівці піротехнічних робіт наразі стикаються
з вибухонебезпечними предметами, які є невідомими, і деколи, навіть досвідчені сапери вчаться їх знешкоджувати», – зазначили в управлінні.
З початку повномасштабного вторгнення троє вінницьких піротехніків вже двічі мало не віддали життя під час розмінування деокупованих територій.
Серед них був і Василь Зубко — заступник начальника частини піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Вінницькій області.
Відомо, що один місяць війни дорівнює десяти рокам розмінування. Якщо порахувати, то ще не одне покоління українців згадуватиме у стрічках новин «добру» сусідню країну.
Адже та у 2023-му ми й досі маємо справу із “відголосками” Другої світової.