Проєкт ЄС «Право-Justice» відзначив 19 судів, які в умовах війни впроваджували модельні рішення. На конференції відзначили напрацювання Вінницьких міського та апеляційного судів.
1 грудня у Львові відбулась конференція «Модельні суди України 2022-2023: напрацювання воєнного часу», яка була організована Проєктом ЄС “Право-Justice”. На конференції вручили відзнаки двом судам з Вінниці. Їх отримали представники Вінницького міського суду та Вінницького апеляційного суду.
Вінницький міський суд Вінницької області отримав відзнаку в категорії «Доступ до правосуддя та інновації судового адміністрування в умовах війни».
Нагороди вручили керівниці апарату ВАС Наталі Король під час конференції “Модельні суди України 2022-2023: напрацювання воєнного часу».
Наталя Король виступила із презентаціями та розповіла учасникам зібрання про інновації, які запровадили у ВАС в умовах війни.
Розповіла Наталя Король і про волонтерський сервіс, який активно працює в апеляційному суді і під час воєнного стану. З 2021 року у цьому проєкті взяло участь майже 250 майбутніх правників. До нього планують залучити ще й студентів-психологів.
Ще одне нововведення, народжене у воєнний час, – реконструкція та капітальний ремонт фоє апеляційного суду за принципом універсального дизайну. Тут встановили електронні табло, облаштували комфортну зону очікування з необхідними сервісами, забезпечили контроль доступу, зокрема, через систему Face ID.
Наталя Король разом із представниками громадської організації поінформувала учасників заходу, зокрема, про результати першого року роботи об’єднання.
Проєкт ЄС «Право-Justice» відзначив 19 судів, які в умовах війни впроваджували модельні рішення. Крім їх представників, участь у форумі взяли представники ДСА України, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Національної школи суддів України та Служби судової охорони.