У двох медзакладах Вінниці працюють відділення ранньої реабілітації для пацієнтів з травмами війни за проєктом MEHAD. Пацієнтам допомагають з відновленням фізичної мобільності, подоланням фантомних болей, надають психологічну підтримку, пов’язану з травмами, та соціальну допомогу.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
З французькою організацією співпрацювала одна з лікарень міста. З квітня 2026 року розширили співпрацю на ще один шпиталь.
Понад 30 пацієнтів проходять активну реабілітацію. Тривалість процесу для кожного індивідуальна – залежить від складності травм та швидкості відновлення людини.
У 2024 року фахівці провели 3 тисячі сеансів фізичної реабілітації і психосоціальних заходів, у 2025 році ця кількість зросла вдвічі. В одній з лікарень допомогли майже 300 пацієнтам, а в іншій, з квітня 2026 року, ранню реабілітацію пройшли вже 35 людей.











