Під час конференції в.о. директора Департаменту освіти і науки Володимир Буняк доповів щодо підсумків роботи за минулий навчальний рік і основних завдань на 2020-2021 навчальний рік. Так, він зазначив, що всього в області функціонує понад 150 освітянських програм обласних цільових програм, що стосуються, зокрема, підтримки обдарованої молоді, сільських шкіл, безпечного харчування дітей, підготовки кваліфікованих робітників тощо.
Про це повідомили на сайті Вінницької ОДА.
Володимир Буняк розповів про розвиток дошкільної, загальної середньої та вищої освіти області, реалізацію на Вінниччині концепції Нової української школи, інклюзію в закладах освіти, організацію дистанційного навчання в умовах карантину та досягнення випускників шкіл області за підсумками ЗНО-2020.
Заступниця голови ОДА, навчальний рік, що закінчився, був не простий, адже 12 березня 2020 року через коронавірус було оголошено загальнодержавний карантин.
“Минулий навчальний рік змінив умови закінчення навчання, адже було відмінено державну підсумкову атестацію для усіх випускників, а для одинадцятикласників вона стала добровільною. Залишилось незмінним зовнішнє незалежне оцінювання для бажаючих вступати до закладів вищої освіти. Маємо тут гарний результат – 12 двохсотбальників проти 6 в минулому році”, – зазначила заступниця голови ОДА.
Наталя Заболотна повідомила, що у 2020 році збільшено фінансову підтримку освітньої галузі області з боку держави. Так, якщо у минулому році було закуплено 18 шкільних автобусів, то у поточному їх має бути 25. Вперше 36 закладів загальної середньої освіти отримають сучасне обладнання для харчоблоків на загальну суму 16,1 млн грн. В планах Уряду – до 2023 року модернізувати харчоблоки усіх шкіл.
За інформацією Наталі Заболотної, Вінницькою академією неперервної освіти у 2019-2020 н. р. за кошти освітньої субвенції організовано навчання 1537 педагогів, які навчатимуть учнів початкових класів. Всього підвищили кваліфікацію майже 11 з половиною тисяч педагогів області.
1 вересня заплановано відкриття комунального закладу «Гімназія № 24 Вінницької міської ради», потужністю 1200 учнів, загальною вартістю 170 млн грн.
Наталя Заболотна переконана – в нинішніх умовах важко передбачити всі можливі виклики нового навчального року, однак досвід роботи педагогів і управлінців області свідчить – вони вміють і прагнуть робити все, аби діти Вінниччини були успішними, конкурентоспроможними, і головне, щасливими.