У Вінницькому міському суді Вінницької області продовжується розгляд справи про вбивство двох учнів Шаргородського ліцею — Миколи Білика та Владислава Бевза, яких, за версією слідства, 10 вересня 2025 року вбив учитель Олексій Пономарьов.
Під час чергового засідання суд допитав п’ятьох неповнолітніх свідків. Усі вони перебували у залі суду разом зі своїми законними представниками, оскільки не досягли повноліття.
Про перше судове засідання з допитом свідків, які перебували на місці події читайте в нашому матеріалі.
Журналісти «Новин Вінниці» занотували подробиці допитів. З етичних міркувань редакція не називає імен та прізвищ неповнолітніх.
Свідок №1 — учень Шаргородського ліцею, 16 років
Хлопець розповів, що разом із загиблими добирався до школи шкільним автобусом.
За його словами, уранці, 10 вересня, в шкільному автобусі разом із дітьми їхав колишній учитель англійської мови Копистиринськогої гімназії Олексій Пономарьов. Він запитав в дітей, чи ніхто не ображає його молодшого брата Лева Юзвака.
Свідок також повідомив, що раніше бачив, як між школярами виникали суперечки та жарти.
На запитання про конфлікти Лева свідок відповів, що бачив, як один з учнів міг шарпати його за плечі. При цьому хлопець зазначив, що сприймав таку поведінку як форму жартів.
Також він повідомив, що особисто не бачив конфліктів Миколи Білика та Владислава Бевза з іншими учнями.
Також свідок згадав про інцидент між Олексієм Пономарьовим та Миколою Біликом, який трапився в квітні 2025-го. Тоді вчитель почав душити юнака в укритті під час повітряної тривоги.
Свідок №2 — учень Шаргородського ліцею, 16 років
Хлопець навчався разом із Миколою Біликом.
Під час допиту він позитивно охарактеризував загиблого та заявив, що не знає про конфлікти, які могли виникати у Миколи Білика чи Владислава Бевза з однокласниками або вчителями.
Також свідок повідомив, що йому нічого не відомо про суперечки між обвинуваченим Олексієм Пономарьовим та іншими дітьми.
Свідок №3 — учениця Шаргородського ліцею, 17 років
Дівчина повідомила суду, що не знає про випадки знущань чи образ з боку Миколи Білика та Владислава Бевза.
На запитання про конфлікти між молодшим братом Олексія Пономарьова та хлопцями, свідок відповіла:
За словами дівчини, їй також нічого не відомо про можливий конфлікт, який міг статися 9 вересня 2025 року, напередодні трагедії в автобусі.
Свідок №4 — учениця Шаргородського ліцею, 14 років
Дівчина розповіла, що навчалася в одній школі з Миколою Біликом та підтримувала з ним дружні стосунки.
Під час допиту вона зазначила, що їй не відомо про конфлікти за участю Миколи Білика чи Владислава Бевза з іншими учнями або вчителями.
Також свідок повідомила, що не спілкувалася з Олексієм Пономарьовим і не може охарактеризувати його поведінку.
Розповідаючи про події 10 вересня 2025 року, дівчина пояснила, що сиділа в передній частині шкільного автобуса, тому не чула, про що говорили позаду.
Свідок №5 — учениця Шаргородського ліцею, 14 років
Під час допиту школярка повідомила, що щодня добиралася до ліцею шкільним автобусом разом з іншими учнями.
За її словами, 9 вересня 2025 року під час поїздки додому жодних конфліктів між дітьми вона не помітила.
Свідок наголосила, що в автобусі між дітьми була дружня атмосфера.
Згадуючи ранок 10 вересня, дівчина розповіла, що бачила, як Олексій Пономарьов підходив до учнів, які сиділи у задній частині автобуса.
Під час допиту свідок також підтвердила, що до трагедії не спостерігала конфліктів між учнями.
Усі п’ятеро неповнолітніх свідків, яких допитав суд, не повідомили про систематичні конфлікти чи тривале цькування Лева Юзвака, тим паче зі сторони Владислава Бевза та Миколи Білика. Частина свідків описувала окремі суперечки та жарти між дітьми, однак більшість характеризували атмосферу в автобусі як звичайне спілкування між школярами.
Мати одного зі свідків: «Діти бояться свідчити»
Після судового засідання журналісти «Новин Вінниці» поспілкувалися з матір’ю одного з неповнолітніх свідків. З етичних міркувань редакція не розголошує її особу.
За словами жінки, після пережитого її дитина перебуває у важкому психологічному стані.
Жінка також заявила, що після трагедії молодший брат обвинуваченого Олексія Пономарьова — Лев Юзвак — нібито публікував у соцмережах погрози на адресу друзів загиблих.
Крім того, за словами співрозмовниці, вона нібито бачила список з іменами дітей.
Редакція «Новин Вінниці» не має можливості незалежно підтвердити ці твердження.
Також жінка розповіла про поведінку водія шкільного автобуса після трагедії. За її словами, чоловік кілька днів грубо поводився зі школярами та міг кричати на дітей. Мати одного зі свідків стверджує, що після подій водій сказав дітям фразу, зміст якої вони сприйняли як погрозу.
Також жінка заявила, що її чоловік звертався до навчального закладу через поведінку водія, однак за її словами, жодної реакції не було.
Крім того, жінка повідомила, що чула про листування Олексія Пономарьова з неповнолітньою дівчиною, однак особисто не бачила відповідних скриншотів.
«Редакція “Новин Вінниці” готова надати можливість висловити свою позицію всім згаданим у матеріалі особам та опублікувати їхні коментарі».

Допит неповнолітніх свідків триває. «Новини Вінниці» й надалі стежать за перебігом судового процесу та публікуватимуть подробиці із зали суду.
Анна Болховітіна
















