Літо скінчилось, вечори стають дедалі прохолодніші, люди породять все більше часу вдома. Хочеться закутатись в плед, зробити собі чашку гарячого какао і читати. Пропонуємо для вас добірку книг, які цієї осені стануть як ніколи в пригоді.
«Дівчина у блакитному пальті», Моніка Гессе
Моніка Гессе – видатна американська письменниця, володарка літературних нагород і журналістка видання Washington Post. Її перша книга, “Дівчина в блакитному пальто” (2019), була перекладена українською мовою. Ця романтична історія розгортається в окупованому Амстердамі під час Другої світової війни та розповідає про молоду Ханнеке, яка приєднується до опорного руху проти нацистів, щоб врятувати зниклу єврейську дівчину. Роман Моніки Гессе, насичений глибокими почуттями, був визнаний премією Едгара По у категорії “Молодь” і деякий час тримався в списку бестселерів New York Times.
«Спогади неврівноваженого молодика», Фредерік Беґбедер
Вперше в українському перекладі з’явився дебютний роман “Спогади неврівноваженого юнака” відомого французького письменника і режисера Фредеріка Беґбедера. Ця історія про бонвівана Марка Марроньє Беґбедера була опублікована в далекому 1990 році і вразила своєю сміливістю та відвертістю. Роман розповідає про чоловіка, який насолоджується життям, вечірками та стосунками на одну ніч, не звертаючи уваги на моральні аспекти та почуття інших людей. Марк Марроньє став, певною мірою, відображенням самого автора, оскільки Фредерік Беґбедер не соромився визнати, що роман має корені в його бурхливій молодості.
«Теорія неймовірності», Макс Кідрук
Макс Кідрук – відома постать в українському видавничому світі, що поєднує в собі ролі письменника (автор романів “Доки світло не згасне назавжди” і “Нові темні віки. Колонія”), видавця і популяризатора науки. Його остання книга, “Теорія неймовірності”, присвячена науці і складається з 70 історій, які розглядають та роз’яснюють міфи та явища в нашому навколишньому світі. Ця книга базується на однойменному науково-популярному радіоблозі, який Макс Кідрук створив для ефіру “Українського Радіо” у 2021 році.
У “Теорії неймовірності” ви знайдете відповіді на такі запитання, як: чому ми старіємо? Чи справді більшість бактерій безшкідні? І чи існують додаткові просторові виміри? Всі ці та багато інших цікавих питань розглядаються в книзі.
«Матінка», Лорен Ґрофф
Лорен Грофф, одна з найцікавіших сучасних авторок, презентує свій новий роман, якій перша книга “Таємниці Темпотона” (2008) була номінована на Пулітцерівську премію. Ймовірно, вам також відомий її найгучніший роман “Долі і фурії” (2015).
Дія нового твору “Матінка”, який належить до жанру історичної фантастики, розгортається у XII столітті в Англії та розповідає історію юної Марі де Франс, яка у майбутньому стане відомою англійською поетесою. Вона була вигнана з королівського двору Франції через свою смілість, яку вважали надто грубою для шлюбу та придворного життя, і відправлена до Англії, де їй доручено очолити збідніле абатство. Тут відважна Марі починає нове життя, не тільки для себе, але й для інших обдарованих жінок її часу.
“Матінка” – це роман, який очолив список бестселерів New York Times, The Washington Post і TIME, а також отримав визнання як кращий феміністичний роман 2022 року.
«69 спецій для Серця», Андрій Гудима
Андрій Гудима, львівський ресторатор та бренд-шеф, відомий також як талановитий і вразливий поет та актор кількох поетичних збірок. До того ж він був військовослужбовцем і загинув під час літа цього року в районі Бахмута, захищаючи нашу країну. Його остання книга, “69 спецій”, залишилася ним незавершеною: це збірка кулінарних есеїв та записів, присвячених різним видам спецій.
У видавництві розповідають, що ця книга містить кулінарні секрети та таємниці, які були накопичені Андрієм Гудимою – Майстром і Воїном Світла, який завжди бажав ділитися своїми знаннями та любов’ю до кулінарії та життя загалом. Книга також має художнє оформлення, створене Світланою Фесенко.
«Люди на каві», Мар’яна Савка
Чого люди розмовляють, сидячи за чашкою кави? Ці розмови охоплюють все, що відбувається в світі: вони говорять про кохання, війну та життя. І ці саме бесіди відображені в новій книзі оповідань відомої поетеси та головної редакторки “Видавництва Старого Лева” – Мар’яни Савки. Книга переповнена чуттєвістю, гумором та захопленням миттю, оскільки важливо відчути кожний момент життя, коли ти є живим і сприймаєш навколишній світ повністю – з усіма емоціями, звуками, смаками та кольорами, що його оточують.
Збірки Мар’яни Савки завжди відзначаються особливим чуттєвим оформленням, і на цей раз над оформленням книги працювала талановита художниця Христина Валько.
«Воєнні спогади», Кароліна Лянцкоронська
Книга спогадів, авторкою якої є польська історичка та гуманістка Кароліна Лянцкоронська (1898–2002), є унікальним свідченням подій часів Другої світової війни. Під час війни вона працювала медсестрою у шпиталях “Червоного Хреста” у Кракові для польських військовополонених. Її книга “Воєнні спогади”, написана в 1945 році, розповідає про події, які вона власноруч пережила та була свідком.
Кароліна Лянцкоронська детально описує те, що вона бачила власними очима та якими викликами їй довелося зіткнутися. Це охоплює прихід перших радянських військ до Львова у 1939 році, допити НКВС, втечу до окупованого нацистами Кракова, участь у польському опоровій русі, перебування у станиславівській в’язниці та зіткнення з начальником станиславівського гестапо Крюґером, вирок смерті, ув’язнення у львівській та берлінській в’язницях, а також понад два жахливі роки у концтаборі Равенсбрюк. Ця книга стане особливо важливою та зворушливою для українців, які бажають зрозуміти історичні події та долю людей у ці складні часи.