Слива, як абрикос та вишня, загущується дуже швидко. Питання обрізки, а особливо її термінів, хвилює багатьох садівників, які ще не набили руку в догляді за кісточковими плодовими деревами. Насправді обрізка сливи можлива протягом чотирьох сезонів, але у визначений час. Восени проводять омолоджувальну обрізку дерев.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про необхідні сезонні роботи в саду, на городі та квітнику.
Обрізка сливи для омолодження восени
Плодоносить слива на гілках другого-третього року, отже з 4–5 року життя дерева можна братися до його омолодження. Найстарші гілки обрізують на крайню нижню бруньку, з якої виросте нова гілка. Саме вона рясно плодоноситиме у наступні два роки.
Для того, щоб прискорити плодоношення на рік-два, також формують крону, відгинаючи обрізані гілки: обережно прив’язують до стовбура скелетні гілки знизу, збільшуючи їхній кут із 45–50° до 60°. Місця, де мотузка торкається кори, обмотайте гумою (наприклад, використаною шиною від велосипеда). Інакше матимете біду: через пошкоджену кору збільшиться шанс розвитку хвороб та шкідників.
Правильна обрізка
За сливами, як і за іншими фруктовими деревами, важливий осінній догляд, а саме обрізка.
Вже обрізане дерево повинне рости так, щоб скелетні гілки росли ярусами. У кожному з ярусів має залишитися по 2 або 3 сильні гілки. Між ярусами залишайте відстань від 35 до 40 см. Між гілками залиште відстань від 10 до 15 см.
Обріжте повністю сухі гілки, і ті, що ростуть усередину дерева. Під час обрізки варто врахувати спосіб плодоношення. Якщо обрізати неправильно, то плодоносити дерево не буде.
Якщо ваше дерево дало врожай на гілках, яким виповнився рік, їх варто трохи зробити коротшим.