На Вінниччині працюють Міжнародні фонди, такі як: Міжнародна організація з міграції (МОМ), Всесвітня продовольча програма; Міжнародний комітет порятунку (IRC); Міжнародна організація солідарності Triangle Generation Humanitaire; Міжнародна організація «Лікарі без кордонів» (MSF); Міжнародна громадська організація FHI 360; Управління ООН з координації гуманітарних справ/OCHA.
З метою чіткої координації дій та забезпечення рівного доступу внутрішньо переміщених осіб у громадах Вінниччини до допомоги від міжнародних фондів перший заступник голови ВАО Наталя Заболотна та заступник голови Андрій Кавунець провели зустріч з представниками міжнародних організацій, які готові надати необхідну допомогу ВПО, що знайшли свій прихисток від війни у громадах Вінниччини.
Основні питання зустрічі стосувалась трьох напрямків допомоги, які мають можливість надати міжнародні фонди. Це забезпечення потреб ВПО (продукти, засоби гігієни, одяг); створення колективних центрів; надання психологічної підтримки.
Наталя Заболотна та Андрій Кавунець продемонстрували присутнім розроблену онлайн Таблицю потреб громад області. Її заповнюють щодня громади Вінниччини, вказуючи актуальні потреби ВПО на місцях.
Звертаючись до присутніх, Наталя Заболотна подякувала за співпрацю та допомогу, яку вже отримали переселенці від міжнародних організацій.
Представників міжнародних організацій детально ознайомили із розділами таблиці потреб, зокрема, такими як: продукти харчування (включаючи дитяче та спеціалізоване), предмети побуту та гігієни, одяг і взуття, корм для тварин, іграшки та розвиваючі матеріали для дітей тощо.
Окрему увагу приділили питанню використання наявних об’єктів інфраструктури у громадах для створення колективних центрів, де можуть розміщуватись ВПО на більш тривалий час.
Також представники влади презентували учасникам зустрічі ще одну онлайн платформу, де вказані назви населених пунктів, наявні інфраструктурні об’єкти і їх основні характеристики.