Як відомо, ще з минулого року у нашому місті розпочалася всебічна модернізація позашкільної мистецької освіти. Такий крок дозволив розширити вікову категорію людей, які можуть долучитися до вивчення різних видів мистецтв. Як результат, у Вінниці були створені групи раннього розвитку, де можуть займатися дітки до 5-ти років, а також студії для дорослих.
Під час чергового засідання ради департаменту культури директор департаменту Ірина Френкель зауважила, що у Вінниці також розпочато модернізацію позашкільної освіти.
– Ця робота спрямована на те, щоб розширити вікову категорію людей, які можуть отримувати мистецьку освіту. Тобто діти до 5-ти років та дорослі люди, які мають бажання та вільний час, можуть отримати мистецьку освіту, – наголосила Френкель.
Так, у музичній школі №1 було створено групи раннього розвитку по музичному дошкіллю та мистецька студія для дорослих. У музичній школі №2 функціонує група раннього розвитку «Краплинки» і мистецька студія для дорослих «Перші кроки». Також в дитячій школі мистецтв відкрито студії для дорослих без вікових обмежень за всіма напрямками: музичним, хореографічним та образотворчим.
Ірина Френкель звернула увагу на те, що завдяки роботи студії для дорослих та відкриттю філій на базі загальноосвітніх шкіл міста, дитяча художня школа отримала у минулому році значні фінансові надходження. Це 530 тисяч гривень, що складає 73% від фінансування закладу з міського бюджету. Порівнюючи з минулим роком, надходження збільшилися на половину.
Заступник міського голови Андрій Рева, у свою чергу, зазначив, що продовжується робота над тим, щоб заклади культури працювали не в пристосованих приміщеннях, а мали повноцінні приміщення, які відповідають всім нормам.
– Зараз розробляється проект спільно з інвестором по будівництву приміщення для школи мистецтв «Вишенька» на території мікрорайону Вишенька. Передбачається, що площа цього об’єкту матиме більше тисячі квадратних метрів, – зауважив Андрій Рева.
Як зауважив в. о. міського голови, секретар міської ради Сергій Моргунов, наразі ще є стратегічні питання, над якими потрібно працювати.
– Запланована реконструкція кіноконцертного залу «Райдуга», щоб зробити там повноцінний зал, який можна буде використовувати для проведення масових заходів з ранньої весни до глибокої осені. Потрібно буде забезпечити відповідне опалення, місця для сидіння тощо. Також в планах започаткувати у Вінниці ще один фестиваль, але який саме – поки що секрет, – привідкрив «завісу» планів Сергій Моргунов.