Нещодавно у Вінниці вперше відбувся «Конкурс професійної майстерності перукарів» серед безробітних. Цей пілотний проект організували обласний та Лівобережний міжрайонний центри зайнятості, за підтримки Ленінського РЦЗ, з метою сприяння працевлаштуванню безробітних та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами. Захід відбувся на базі приватного виробничо-торгівельного підприємства – фірми «Добробут-ВЧ», яке вже багато років співпрацює зі службою зайнятості та навчає безробітних за професію «перукар» за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття.
До участі в конкурсі відібрали 8 дівчат, які здобувають професію «перукар» та одну безробітну, яка має досвід роботи і перебуває на обліку в центрі зайнятості. На захід запросили потенційних роботодавців, які представляють відомі у місті перукарні: «Вікторія», «Олена», «Кларіс»,«У Тетяни», «Брістоль», «Владенс», «Кароліна», «Сакура», «Гламур» та інші. Саме вони увійшли до складу компетентного журі разом із представниками обласної служби зайнятості та директором підприємства «Добробут-ВЧ».
«Конкурс професійної майстерності перукарів» складався із трьох завдань: презентація конкурсантами моделей вечірніх зачісок, виконання чоловічої та жіночої стрижок. Відкрила захід перший заступник директора Вінницького обласного центру зайнятості Світлана Аляб’єва, вона привітала перукарів-початківців та майстрів високого класу й побажала усім натхнення, успіху і гарного настрою.
Представлені у першому конкурсі зачіски були неординарними, відображали авторський стиль та бачення розвитку моди учасників. У деяких зачісках були присутні елементи плетіння декоративних кіс, які зараз користуються великою популярністю,широкі локони, завиті різноманітними способами. Готуючись до конкурсу дівчата відпрацювали ідею, продумали композиційне сполучення зачіски з одягом та аксесуарами. А потім усі учасниці презентували свої роботи. За ними спостерігали професійні майстри й потенційні працедавці.
Під час другого туру атмосфера змагання у залі змінилася, почалося пожвавлення серед присутніх майстрів своєї справи – роботодавців. Знавці перукарської справи прискіпливо спостерігали за рухами конкурсанток, адже учениці мали продемонструвати майстерне виконання технологічних прийомів і володіння інструментами. Третій конкурс несподівано перейшов у майстер-клас жіночої стрижки. Члени журі та представники перукарень почали ділитися своїм досвідом з учасницями змагань. Фахівці підказували теоретично й показували практично, присутніх об’єднала спільна справа.
Підводячи підсумки конкурсу журі відмітило високий рівень професіоналізму учасників, які справили на них враження своєю майстерністю. Майстри перукарського мистецтва записали координати учасниць, які їм сподобались, для себе та для своїх знайомих. Вони однозначно відзначили, що такий захід результативний, як для шукачів роботи, так і для роботодавців.
За результатами конкурсу визначили переможців, перше місце здобула Людмила Попович, друге – Марія Ряба, третє – Світлана Малигіна, вони отримали дипломи та заохочувальні призи.
Організатори переконані, що переможниці цьогорічного конкурсу гідно себе зарекомендували, тож у майбутньому без проблем зможуть працевлаштуватися.