12 жовтня у Центрально парку відбулося відтворення бою Армії УНР і ЗУНР проти військ червоної та білої Росії.
В реконструкції брали участь близько 200 реконструкторів. Серед техніки було декілька Панцерників, багато піротехніки, зброї та вибухів. До місця локації відтворення бою реконструктори дійшли святковою ходою через вулицю Соборну. Захід тривав близько години, а на нього зійшлось подивитись дуже багато охочих вінничан.
Це була одна з найбільших в Україні реконструкцій про ті часи, коли Вінниця була столицею Української Народної Республіки. Захід проводили до сторіччя Тимчасової столиці – "Вінниця – столиця УНР".
"Сам бій відтворювали у продовження минулорічної реконструкції, коли показували битву на півдні Вінниччини, де Армія УНР об’єдналася із махновцями та зупинили війська білогвардійців. " – повідомив один із організаторів фестивалю Віталій Головенько.
Після реконструкції вінничани фотографувалися разом з реконструкторами та зброєю та могли зробити вистріл з неї.
Якою була реконструкція можна переглянути на відео і фотографіях.
Фото і відео — сайт Вінниця Прес Поінт