В Гельсінкі (Фінляндія) під егідою Ради Європи та Парламентської Асамблеї відбулась міжнародна конференція «Депортовані українські діти: європейські дії», у якій я взяла участь як член Парламентської мережі ПАРЄ щодо захисту українських дітей, яка об’єднує небайдужих парламентарів з 46 країн. Участь у цій конференції взяла народна депутатка України з Вінниччини, партнерка ГО «Ми – Вінничани» Лариса Білозір.
Лариса Білозір розповіла про хід конференції та прийняту на ній резолюцію.
Лише за підтвердженою інформацією, станом на середину 2024 року майже 20 тисяч дітей було примусово вивезено з території України. Ще тисячі – досі перебувають на тимчасово окупованих територіях і всі вони в небезпеці.
Під час конференції, як повідомила Лариса Білозір, обговорювали механізми повернення дітей, відповідальності агресора за злочини геноциду проти українських дітей, реабілітації та реінтеграції повернених дітей.
Важливо, що на конференції були присутні діти, які пережили депортацію.
Серед ключових спікерів заходу були Піа Каума, Президентка Парламентської асамблеї організації з безпеки та співробітництва в Європі; Майкл МакГрат, Комісар ЄС з питань юстиції; Тордіс Кольбрун Рейкльорд, спеціальний посланник з питань становища дітей України; Еліна Пеккарінен, Омбудсмен Фінляндії з прав дитини та голова Європейської мережі омбудсменів у справах дітей (ENOC), і звісно представники України.
Лариса Білозір також повідомила, що 9 та 10 червня запланований візит представників Парламентської мережі з питань становища дітей України до Києва. Разом обговорюватимемо актуальну ситуацію дітей в Україні в умовах війни, їх захист та підтримку.















