Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов взяв участь в онлайн-нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Про це повідомили у Вінницькій ОВА.
Основні питання наради – стан використання коштів з резервного фонду державного бюджету з метою ліквідації наслідків бойових дій та відновлення інфраструктури населених пунктів в умовах воєнного стану, а також готовність паливно-енергетичного комплексу, об’єктів житлово-комунальної та соціальної сфери та транспортної інфраструктури до сталого проходження осінньо-зимового періоду 2022/23 року.
Інформуючи про підготовку Вінницької області до опалюваного сезону, Сергій Борзов підкреслив, що робота ведеться у двох основних напрямках:
2. Виконання комплексу антикризових заходів пов’язаних з військовою агресією та можливими пошкодження об’єктів критичної інфраструктури.
Очільник ОВА зазначив, що в області практично завершено виконання технічних та організаційних заходів із підготовки до зими. Наразі готовність житлових будинків до опалювального сезону становить 96%, теплові мережі готові до проходження зимового періоду на 98 %.
Також у кожній територіальній громаді області розроблені антикризові плани реагування на випадок припинення газопостачання, в яких змодельовані ситуації відсутності енергоносіїв та порядок дій органів і служб на підпорядкованих територіях.
Створено запаси твердого палива та дизелю.
Проведено закупівлю додаткових та ревізію існуючих генераторів.
В області створено та укомплектовано аварійно-ремонтні бригади, визначено місця їх збору та дислокації. Також в регіоні вже визначено близько 300 стаціонарних пунктів обігріву у приміщеннях, які оснащені альтернативними джерелами теплопостачання та генераторами.
На підприємствах централізованого теплопостачання та в комунальних службах розроблені та затверджені Плани ліквідації аварійних ситуацій на випадок припинення газо-, електро-, водопостачання.