Навесні селяни та дачники активно висаджують розсаду у відкритий ґрунт. Відтак постає завдання захистити рослини від шкідників. Овочеві та кормові культури потерпають від капустянки (ведмедки).
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати про актуальні сезонні роботи в саду, на городі та квітнику. Також повідомляємо читачам про підготовку до наступного сезону.
Особливо великої шкоди розсаді завдає капустянка (або так званий “вовчок”), у народі відома як ведмедка. Вона полюбляє оселятись на городах та дачних ділянках.
Цей шкідник пошкоджує майже всі овочеві та кормові культури, а саме: виїдає висіяне насіння, підгризає коріння, а в коренеплодах овочів і бульбах картоплі прогризає великі порожнини. Капустянка переважно перебуває у землі і лише інколи вилазить на поверхню. Вона живиться ґрунтовими безхребетними, зокрема дощовими черв’яками та шкідливими комахами.
Відловлювання ведмедки не допоможе позбутися її повністю. Натомість більш дієвим методом буде створення несприятливих для її розмноження умов.
Прополювання і глибоке розпушування також є згубними для цього шкідника.
Найкраще у боротьбі з капустянкою діяти комплексно. Зокрема корисними будуть такі заходи:
* використовують і приманки з інсектицидів: на 1 кг відвареної кукурудзи або пшениці додають до 30 мл нерафінованої олії та 3 пачки по 1,4 г препарату “Актара”. Цю приманку ховають у ґрунт на глибину 2-3 см;
* розставлені на ділянках на відстані 1,5 м зелені хвойні гілки та висаджені чорнобривці теж допоможуть відлякати цього шкідника;
* є готові приманки з хімічних препаратів (Рембек, ВГ (3-7 г/м3); REM, ГР (“АнтиМедведка”) 3-7 г/м3) та інші дозволені для використання.
Однак, використовуючи пестициди, необхідно суворо дотримуватись правил їх застосування, техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.