Сьогодні ми говоритимемо про насущне: як правильно обробити абрикос навесні, від яких хвороб та шкідників, які засоби використовувати. Адже обробка дерева абрикоса – найважливіший захід на початку сезону. Ми розберемо основні нюанси та підкажемо, на що звернути увагу.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про актуальні роботи в саду, на городі та квітнику. А також – про підготовку до нового сезону.
Коли і для чого проводити обробку абрикоса навесні? Головна мета весняного догляду за плодовим садом – підтримка здоров’я дерев та забезпечення гарного врожаю влітку/восени.
Від весняної обробки залежить те, чи захворіють ваші абрикоси пізніше і, чи використовуватимете хімію в розпал сезону. А це дуже неприємний момент.
Коли обробляти абрикос від хвороб та від шкідників навесні?
Процедури, спрямовані на викорінення збудників зимуючих хвороб або шкідників, потрібно проводити якомога раніше. Бажано до повного пробудження природи, можна навіть наприкінці зими, якщо та проходить із “плюсовою” температурою.
Сказати точні терміни складно, оскільки кліматичні умови в Україні неоднакові – у різних регіонах по-різному. У південних та західних – раніше. У північних та східних – пізніше. У будь-якому випадку є 3 найважливіші маркери:
* Сильні морози пройшли і прогноз погоди їх не віщує.
* День проведення процедури теплий – температура повітря в районі +4…+6 C.
Важливо, щоб не було вітру. Небо має бути затягнуте хмарами. Коли світить яскраве весняне сонце – великий ризик завдати рослині опіків. Бажано, щоб крона та гілки абрикоса були сухими, тобто після попереднього дощу має пройти деякий час. Якщо день обробки синоптики передають опади – утримайтеся від обробки.
Препарати для обробки абрикоса навесні
Ми вже встигли згадати багато препаратів. Щоб структурувати цю інформацію, виділимо кожен засіб окремо і доповнимо альтернативними варіантами.
Фунгіциди:
Стробі. Високоефективний фугніцид із крезоксим-метилом у вигляді головної діючої речовини. Він унікальний у своєму роді, оскільки блискавично запобігає перебігу хвороби, пригнічуючи формування нових спор грибка. Діє у температурному діапазоні від +2 C до +18 C.
Абіга Пік. Засіб на основі хлорокису міді. Показує чудові результати у боротьбі з моніліозом, паршею, клястероспоріозом та іншими менш поширеними хворобами. Рекомендована концентрація становить 40 г засобу на 10 л води.
Інсектициди:
Іскра М. При правильній обробці цей препарат ефективно знешкоджує шкідників на будь-якій стадії розвитку, починаючи личинками, закінчуючи дорослими особинами. Єдиний аспект: при частих обробках у шкідників може формуватися імунітет, тому бажано використовувати по черзі з іншими препаратами.
Престиж. Набув своєї популярності завдяки фермерам, які вирощують картоплю. Згодом власники плодових садів спробували Престиж та переконалися у його ефективності. Він у тому числі вбиває шкідників на абрикосовому дереві, а активні речовини з часом розсмоктуються та не залишаються у тканинах рослини.
Сподіваємося, вам знадобиться інформація про ранню весняну обробку і про те, чим обробити абрикос навесні після цвітіння у разі загострення ситуації зі шкідниками та хворобами. Бажаємо успішного абрикосового сезону!