Фонди майбутнього Музею Вінниці активно поповнюються!
“Днями ми отримали подарунок від нашого друга і партнера Генрика Ґрохольського – срібну нагородну медаль Подільського товариства сільського господарства і сільськогосподарської промисловості 1908 року”, – розповідають історики у своїй офіційній фейсбук-спільноті.
Подільське товариство сільського господарства і сільськогосподарської промисловості було найзначнішим за розмірами й масштабами діяльності громадським об’єднанням на Правобережній Україні, яке зробило значний внесок у розвиток агропромислового комплексу Поділля, заклавши основи наукових підходів до місцевого аграрного виробництва.
Щороку восени у Вінниці товариство проводило виставки, на яких у тому числі нагороджувало учасників медалями за видатні досягнення у різних галузях.
На аверсі медалі зображений герб Подільської губернії, облямований лавровим та дубовим листям, вгорі – напис «Подольськое Общество Сельскаго Хозяйства».
На реверсі ми бачимо напис «За Трудъ и Пользу» та прикрашену лавровою та дубовою гілками стилізовану прямокутну таблицю з підписом “Стефану Константиновичу / Дерсевилю / За верховую кобылу / «Шарада» /Винница/ 1908 г”
“Судячи з клейма у вигляді переплетених латинських літер «T» та «G» на аверсі та реверсі, автором проекту медалі був граф Тадеуш Ґрохольський (1839-1913) – живописець і графік, громадський діяч, власник Стрижавського маєтку, співзасновник Вінницького І-го позичково-ощадного товариства (Селянського банку), один із співзасновників, заступник голови, скарбник та почесний член вищезгаданого Подільського товариства сільського господарства”, – розповідають історики.
Сердечно дякуємо за довіру! Впевнені, що цей розкішний предмет стане окрасою майбутніх виставок Музею Вінниці.