З перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну і протягом весни 2022 року громадяни нашої держави та й усіх цивілізованих країн із завмиранням серця, болем і надією відстежували трагічні новини зі руйнованого московськими варварами Маріуполя, щодня жили героїчними чинами захисників фортеці “Азвосталь”, пізніше переймаючись їхньою майбутньої долею в російському полоні.
Тоді українці з тривогою й нетерпінням чекали прямих телевізійних включень мера Маріуполя Вадима Бойченка, щоб почути про все з перших уст.
Маріупольці не лишилися самотніми вдалині від улюбленого міста
Приазовське місто стало одним із найбільш знакових символів незламності України. Тисячі маріупольців, котрі вимушено виїхали з окупованого міста, рятуючись від жахіть російської окупації, гостинно зустріли українці з різних, більш безпечних регіонів і міст нашої держави.
Протягом усіх цих страшних місяців війни Маріупольська міська рада на чолі зі своїм Головою робила все можливе і неможливе заради підтримки містян, своїх земляків, щоб жоден з них не лишився сам-на-сам зі своїми проблеми вдалині від рідного Маріуполя.
Навесні минулого року за ініціативи міського голови Маріуполя Вадима Бойченка й при підтримці голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка були створені перші центри підтримки маріупольців під промовистою і символічною назвою “ЯМаріуполь”.
Сьогодні вже 17 таких хабів успішно працюють практично в усіх регіонах держави. Про діяльність вінницького центру “ЯМаріуполь” наше видання детально розповіло в одній із недавніх публікацій
До теми: Вінницький хаб «ЯМаріуполь» допомагає п’яти тисячам переселенцям з приморського міста
Наше видання “Новини Вінниці” звернулося до мера Маріуполя з проханням розповісти про “першопочатки” роботи хабів підтримки переселенців зі славного приморського міста. Запитали також про знакові події і досягнення вінницького центру, про допомогу в повноцінній інтеграції маріупольців до територіальних громад Вінниччини, про підтримку “ЯМаріуполь” місцевою владою Вінниці й області. Про все це читайте в нашому ексклюзивному інтерв’ю з міським Головою Маріуполя Вадимом Бойченком.
В центрах “ЯМаріуполь” кожен маріуполець може відчути куточок рідного дому
Шановний Вадиме Сергійовичу, мережа хабів підтримки переселенців “ЯМаріуполь” є унікальною організацією, яка підтримує внутрішньо переміщених осіб з Маріуполя в різних містах і регіонах держави. Розкажіть будь ласка, як виникла ідея заснування центрів “Я – Маріуполь”?
3,5 тисячі маріупольців отримали новий імпульс до життя в вінницькому Центрі
Яка роль вінницького хабу “Я – Маріуполь” в загальній мережі центрів? Які наріжні досягнення вінницького хабу, знакові події Ви би відзначили за підсумками 2022 року? Можливо, також поділитеся планами на 2023 рік?
Успіхи в працевлаштуванні маріупольців – головний критерій їхньої успішної адаптації в громадах Вінниччини
Відомо, що Маріупольська міська рада ретельно відстежує зворотній зв’язок з реципієнтами допомоги, що її надають хаби. Наскільки, на Вашу думку, задовольняються ключові потреби переселенців в Вінницькому регіоні?
Наскільки вагомим, як на Ваш погляд, є досвід інтеграції маріупольців до вінницької місцевої громади – зокрема, в контексті діяльності місцевого хабу “Я – Маріуполь”?
Підтримку “ЯМаріуполь” місцевою владою, бізнесом і волонтерами Вінницького регіону важко переоцінити
Вадиме Сергійовичу, наскільки продуктивною оцінюєте співпрацю очолюваної Вами мерії з вінницькою міською й обласною владою – задля підтримки ВПО з Маріуполя, котрі наразі мешкають в Вінницькому регіоні? Які ще організації, бізнес-структури Вінниччини Ви би відзначили, що відіграють важливу роль в підтримці “вінницьких” маріупольців?
Андрій КОВАЛЕНКО