Нинішня хвиля ковіду вирізняється важким перебігом хвороби і та збільшенням кількості хворих, які потребують постійної підтримки в режимі СІПАП і ШВЛ.
Директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна розповіла про стан захворюваності на ковід на Вінниччині, а також про кількість вакцинованих у громадах.
За її словами, наразі у Вінницькій області проведено 640 663 щеплення, першу дозу вакцини отримали майже 400 тисяч людей, другу – 277 тисяч. Це лише 40% від усього дорослого населення у той час, коли має бути не менше 70%.
Вона зазначила, що втримувати ситуацію допомагає те, що відкриваються нові ковідні лікарні та створюються додаткові ліжка. . На Вінниччині відпрацьовано відповідний механізм реагування у випадку загострення епідситуації, по розгортанню ліжок на сьогодні в області включено 14 лікарень.
Зростає кількість захворілих дітей зростає. Найбільше завантажена дитяча інфекційна лікарня – понад 70%.
З 8 листопада вводяться нові правила щодо умов роботи установ та організацій. Так, невакцинованих держслужбовців та працівників, для яких МОЗ визначив обов’язковість вакцинації від COVID-19, будуть відстороняти від роботи. Відповідні зміни до постанови КМУ № 1236 оприлюднені на Урядовому порталі.