Під час наради з головами РДА розглядали питання оплати лікарняних листів застрахованим особам під час перебування на самоізоляції.
Начальник Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області Михайло Олійник розповів про ключові правові аспекти щодо оплати
“Відповідно до внесених змін до законодавства з травня поточного року, застраховані особи, які перебувають на примусовій самоізоляції чи під медичним наглядом в зв’язку з коронавірусною хворобою, мають право на оплату лікарняних листів. Таким особам допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується в розмірі 50% середньої заробітної плати, не залежно від страхового стажу, медичним працівникам – 100%. Це особи, які мали контакт з інфікованими, особи з підозрою, або з підтвердженим COVID-19”.
Наразі Фондом прийнято таких листів непрацездатності 1367 на загальну суму 1,4 млн грн. Станом на 4.11.2020 профінансовано 1,3 млн грн.
На фінансування листків непрацездатності від 5.11.2020 по 11.11.2020 Фондом отримано ще 93 тис грн.
Перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна наголосила, що 100 % медичних працівників мають бути застраховані, тобто це весь медичний персонал, який задіяний у боротьбі з COVID-19.