Служба безпеки викрила керівника однієї з міських рад на Вінниччині на махінаціях у земельній сфері на майже 3 млн гривень.
Про це повідомили в Управлінні СБУ у Вінницькій області.
Також у службі оприлюднили декілька фото зроблених під час слідчих дій.
За даними слідства, оборудку організував голова міської ради. Посадовець, зловживаючи службовим становищем, передав у користування сотні гектарів сільськогосподарських угідь за значно зниженою орендною ставкою.
«Договірні відносини оформлювалися за «спрощеною процедурою» всупереч встановленого Законом порядку, без проведення земельного аукціону та засідань сесій міської ради. Ініційована СБУ експертиза підтвердила нанесення збитків бюджету місцевої громади на майже 3 млн грн внаслідок реалізації вказаної «схеми».
На підставі зібраних доказів меру міста повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Вирішується питання щодо відсторонення посадовця від виконання обов’язків та обрання йому міри запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину», – повідомили в УСБУ.
Комплексні заходи з викриття оборудки проводили співробітники СБУ у Вінницькій області спільно із ДБР за процесуального керівництва обласної прокуратури.