Українське кіно стрімко розвивається. Якісна картинка, переконлива гра акторів, захоплюючий сюжет – такий сьогодні вітчизняний кінематограф. Пропонуємо для вас добірку нових українських серіалів, які вартують уваги.
“Кава з кардамоном”
Львів середина XIX століття вражає своєю розкішшю маєтків, елегантними сукнями з корсетами та вишуканими балами. Якщо вам подобаються костюмовані драми, на кшталт “Позолоченого століття” чи “Тюдорів”, то обов’язково спробуйте переглянути “Каву з кардамоном”. Сюжет розгортається навколо відносин молодої Анни (Олени Лавренюк), дочки священника, з значно старшим польським шляхтичем (Павло Дельонг, польський актор). Цей український серіал, який був створений на основі бестселера Наталії Гурницької “Мелодія кави у тональності кардамону”, вражає уважністю до деталей, від декорацій до костюмів. Ця ретельність отримала високу оцінку кіноспільноти, і в цьому році серіал отримав престижну премію “Золота дзиґа” у номінації “Найкращий ігровий серіал”.
“Карлос в Україні”
У листопаді на українському екрані з’явиться унікальний документальний фільм під назвою “Карлос в Україні”, що розповідає історію американського журналіста Карлоса. Герой вирішує приїхати до України та зняти документальний проєкт про життя під час повномасштабної війни. Його мета – донести до американської аудиторії найважливіші проблеми, з якими стикаються українці: обстріли, повітряні тривоги, відключення електроенергії, економічну кризу, труднощі життя вимушених переселенців, а також роботу волонтерів тощо. Головними героями журналіста стають звичайні люди, і він з захопленням та подивом відкриває для себе українців – щирих, енергійних та винахідливих.
Проєкт “Карлос в Україні” належить каналу “Суспільне Культура”, авторами ідеї є Юлія Дощанська та Владислав Таран, останній також виступає головним сценаристом. У ролі Карлоса Сміта виступає український актор Карлос Соареш.
“Перші
Тизер до серіалу “Перші дні” знову переносить нас у лютневі дні 2022 року, коли дівчинка, вийшовши до вікна, стає свідком вибухів. Батько телефонує своєму синові і говорить: “Почалося…”. У цьому серіалі розкриваються історії кількох містян, які вирішили залишитися в столиці навіть під час загальної паніки та небезпеки. Кожна історія є натхненням для персонажів і взята з реального життя. Наприклад, Ольга, разом із своїми дітьми, змушена поділити один будинок з двома чоловіками – теперішнім і колишнім; Максим залишається на роботі в зоопарку, взявши на себе відповідальність, звідки виїхати йому неможливо; бездомний, який живе в машині, стає допоміжником місцевої ТрО, а легенда української естради, як чийсь прототип, утримується від стрімінгових платформ прямо зі своєї столичної квартири, надихаючи мільйони глядачів…